X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Nowa generacja filtrów na Instagramie?

Zastanawialiście się kiedyś, jak zmienią się filtry na Instagramie i czego dotąd nie było? Wygląda na to, że znamy odpowiedź.

Nowa generacja filtrów na Instagramie?źródło: instagram.com/beautybyagnesmatilda

reklama


Snapchat, ze swoimi maskami, zdobył szturmem serca użytkowników. Filtry na twarz z pieskiem czy sercami okazały się strzałem w dziesiątkę i były na ogromną skalę wykorzystywane przez użytkowników.

Kilka dni temu The Verge opublikowało materiał, w którym próbowano wskazać przyszłość filtrów na Instagramie i to w jakim kierunku zmierza aplikacja. W oparciu o to, co stworzyli uczestnicy programu beta umożliwiającego tworzenie własnych filtrów, sprawdzono, co wkrótce może królować.

Futurystyczne filtry

Instagram stał się miejscem, w którym użytkownicy chcą za pomocą obrazu wyrażać siebie. Johanna Jaskowska jest projektantką i uczestniczką wspomnianego programu beta. Stworzyła ona trzy filtry do aplikacji, które zyskują na popularności. Zaburzają one dotąd prowadzoną narrację i obecne trendy. Jednym z nich jest maska nazwana Beauty3000, którą miało już wyświetlić ponad 200 milionów użytkowników. Sprawia ona, że na twarzy pojawia się warstwa przypominająca… plastik.

źródło: instagram.com/nmnader

źródło: instagram.com/johwska

Maska może stanowić swego rodzaju metaforę sztucznego piękna i tego, jak prezentujemy się w sieci, a jak naprawdę wygląda to w świecie rzeczywistym. Kolejną nietypową możliwością jest filter Turfu nakładający na naszą twarz pewnego rodzaju siatkę.

źródło: instagram.com/johwska

źródło: instagram.com/mpanyo

Trzeci ze stworzonych przez projektantkę filtrów to trójwymiarowa złota maska, czyli Golden Glitter. To kolejny, wyjątkowy efekt, którego dotąd nie było w social media i jaki zyskuje sympatię użytkowników.

źródło: instagram.com/johwska

źródło: instagram.com/johwska

Jak zdobyć do nich dostęp?

Stworzone filtry to nierealne kreacje, które zmienią naszą twarz w coś hiperrealistycznego, innego niż maska Kylie Jenner czy filtr z pieskiem. Przełamują one także pewne schematy myślowe w social media, które często bywają nudne, oraz standardy tradycyjnego piękna. Dzięki nim nie jesteśmy wygładzeni i upiększeni kolejną warstwą makijażu, a zyskujemy bardziej artystyczny wygląd.

źródło: zrzut ekranu z aplikacji Instagram

Aby odblokować dostęp do nich należy obserwować profil ich autorki,, czyli @johwska. Wówczas pojawią się one w rolce aparatu przy tworzeniu Stories, tuż obok innych dostępnych wariantów.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail