X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Harry i Meghan pobili rekord Guinessa na Instagramie

Książe Harry i księżna Meghan pobili rekord Guinessa na Instagramie. Ich nowy profil wzbudził w krótkim czasie ogromne zainteresowanie internautów.

Harry i Meghan pobili rekord Guinessa na Instagramieźródło: shutterstock.com

reklama


Jakiś czas temu pisaliśmy o tym, jak królowa 92-letnia Elżbieta II zamieściła swój pierwszy post na Instagramie. Zdjęcie zostało udostępnione na profilu @theroyalfamily podczas wizyty w londyńskim muzeum. Przedstawiało list matematyka i pioniera komputerów, Charlesa Bobbage’a, z 1893 roku. Opublikowana w marcu fotografia zdobyła ponad 280 tysięcy polubień.

Książę i księżna Sussex

Wczoraj na Instagramie pojawił się nowy profil związany z brytyjską rodziną królewską. Swój debiut w aplikacji mieli książę i księżna Sussex. Harry i Meghan oficjalnie dołączyli do instagramowej społeczności, zakładając profil @sussexroyal.

W opisie pierwszego posta zadeklarowali, że z niecierpliwością czekają na udostępnienie tego, co ich napędza, inicjatyw, które popierają, ważnych ogłoszeń oraz na możliwość rzucenia światła na kluczowe kwestie. Podziękowali także za wsparcie i przywitali wszystkich odbiorców na swoim profilu.

Pierwszy post składający się z 9 zdjęć i krótkiego opisu zdobył ponad 1,1 miliona polubień i blisko 40 tysięcy komentarzy.

źródło: instagram.com/sussexroyal

źródło: instagram.com/sussexroyal

Rekord Guinessa

Obecność królewskiej pary na Instagramia spotkała się z ogromnym zainteresowaniem i przyczyniła do sukcesu. W ciągu niespełna 6 godzin od założenia profilu, zdobyli oni milion obserwatorów. Pobili tym samym rekord Guinessa, o czym poinformowano m.in. na Twitterze.

Jak czytamy na oficjalnej stronie Rekordów Guinessa, dotychczas rekord ten należał do 22-letniej gwiazdy pop-u z Korei Południowej – Kanga Daniela. Jego konto zdobyło milion followersów w ciągu 11 godzin i 36 minut od uruchomienia i opublikowania selfie. Przed artystą rekordzistą był sam papież Franciszek, który zgromadził wokół siebie milion obserwatorów na Instagramie w ciągu 12 godzin.

Zainteresowanie wokół pary

Szczególne zainteresowanie aktywnością wokół pary, a szczególnie księżnej Sussex, na Instagramie może wiązać się z tym, że wstępując do rodziny królewskiej musiała ona usunąć wszystkie profile w mediach społecznościowych.

Na chwilę obecną wydaje się, że możemy spodziewać się częstych publikacji na profilu @sussexroyal. 20 godzin temu pojawił się bowiem drugi post, w którym poinformowano o spotkaniu z rodzinami i dziećmi w siedzibie YMCA England & Wales, czyli organizacji zajmującej się działalnością charytatywną. Podczas spotkania książę Harry kontynuował swoją pracę nad przestrzeni zdrowia psychicznego. Znaczny problem na tym polu obserwuje się w Wielkiej Brytanii na szeroką skalę.

Dziś profil posiada już 3,4 miliona obserwatorów i możemy przypuszczać, że wraz z kolejnymi zdjęciami będzie się zwiększać.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail