X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Facebook stworzy własne avatary jak z Bitmoji

Wygląda na to, że światowy gigant wkrótce stworzy własne avatary, które będą mogli dostosować do siebie jego użytkownicy. Jak miałyby one działać?

Facebook stworzy własne avatary jak z Bitmojiźródło: shutterstock.com

Facebook szuka kolejnego sposobu na ulepszenie użytkownikom doświadczeń w serwisie i personalizację. Jak podaje TechCrunch, w Australii trwają testy nowej funkcji avatarów, która pomoże nam w personalizacji reakcji na posty. 

Dostosowane avatary

Facebookowe Bitmoji, bo tak w praktyce wyglądałyby owe dwuwymiarowe avatary odzwierciedlające wirtualną tożsamość użytkownika, byłyby stworzone w prosty sposób.

Użytkownicy mogliby personalizować je przy użyciu 18 kategoriach – wyboru rysów twarzy, figury, koloru skóry, koloru włosów, kształtu oczu i brwii, nosa, ust, zarostu, stroju, czy akcesoriów.

źródło: socialmediatoday.com

Na początku wszystkie te elementy, ze szczególnym uwzględnieniem ubrań i akcesoriów, będą darmowe, lecz istnieje szansa, że w przyszłości byłyby one np. obrandowane i dostępnie jedynie w wersji rozszerzonej.

Wykorzystanie

Korzystający z serwisu mogliby dodać owe avatary zarówno w komentarzu pod postem, jak i jako reakcja na niego. Byłyby one dostępne więc nie tylko w formie naklejek, ale i reakcji.

źródło: socialmediatoday.com

Nowa ikona z uśmiechniętą buźką, która umożliwia ich stworzenie pojawia się w oknach komentarzy w newsfeedzie lub w szufladzie z naklejkami na Messengerze. Na ten moment jest ona testowana jedynie w Australii. Po stuknięciu w nią uruchomiony zostanie kreator, który pozwoli na stworzenie własnego, spersonalizowanego avatara w serwisie.

Personalizacja w serwisie

Spora liczba kategorii, które można dostosować może sygnalizować, że avatary byłyby różnorodne i rzeczywiście w znacznym stopniu spersonalizowane dla poszczególnych osób. Możemy przypuszczać, że w przyszłości stworzenia swoich wirtualnych tożsamości będzie możliwe dzięki skanowaniu obrazu, gdyż wedle doniesień WeRSM, firma ma pracować nad taką funkcją.

źródło: socialmediatoday.com

Dostępność funkcji

Wedle obecnych informacji zagranicznych serwisów, funkcja miałaby trafić do powszechnego użytku dopiero w 2020 roku. Jednak już teraz przedstawiciele serwisu sprawdzają, na ile byliby nią zainteresowani użytkownicy w Australii.

  • Podobne są na snapie z tego co pamiętam. Może i to będzie fajne, zobaczymy.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail