X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Instagramerzy poprosili swoich obserwatorów o sfinansowanie wyjazdu

Para instagramerów zorganizowała zbiórkę funduszy i poprosiła swoich odbiorców o sfinansowanie wyjazdu z Niemiec do Afryki.

Instagramerzy poprosili swoich obserwatorów o sfinansowanie wyjazduźródło: instagram.com/another_beautiful_day_official

reklama


Catalin Onc i Elena Engelhardt, prowadzący profil @Another Beautiful Day na Instagramie, wywołali wiele negatywnych emocji wśród swoich odbiorców. A wszystko dlatego, że poprosili użytkowników medium społecznościowego o sfinansowanie swojej podróży.

Instagramowa prośba

Para małżonków, których na ten moment obserwuje na Instagramie ponad 46 tysięcy użytkowników, straciła kilka tysięcy fanów oraz szacunek wielu odbiorców. Dlaczego? Poprosili o zebranie za pomocą GoFoundMe 10 000 tysięcy euro na rowery, transport, zakwaterowanie, jedzenie, karty SIM, internet i inne niezbędne rzeczy do wakacyjnej podróży w rowerowym tandemie z Niemiec do Afryki.

Wskazali oni, że podczas planowanej na lipiec podróży chcą zabrać wszystkich swoich obserwatorów w przygodę i podróżując po górach, nad morzem oraz po miastach pokażą piękno tej planety oraz jej mieszkańców.

Co więcej, jak deklarowali instagramowi twórcy, podróż miałaby podnieść świadomość na temat chorób psychicznych. Ich obserwatorzy zakwestionowali to, w jaki sposób miałoby się to wydarzyć i nie dostrzegają związku. Pojawiły się również głosy, że przedsięwzięcie wydaje się być po prostu przygodą i wyprawą dla nich samych, która nie ma żadnego istotnego przełożenia na pomoc innym ludziom.

źródło: instagram.com/another_beautiful_day_official/

Prośba podróżników, którzy byli dotąd m.in. po Indonezji, Włoszech, Francji i Australii, została uargumentowana tym, że matka Catalin pracuje na dwóch stanowiskach, aby pomóc im żyć w podróżniczym stylu życia, ale nie stać ich na ten wydatek.

Taka informacja wywołała falę krytyki. Szczególnie, iż podkreślili oni, że mogliby być modelami i szybko zarabiać pieniądze, ale nie chcą reklamować konsumpcjonizmu, a normalna praca w tym momencie byłaby szkodliwa.

źródło: instagram.com/another_beautiful_day_official

źródło: instagram.com/another_beautiful_day_official

źródło: instagram.com/another_beautiful_day_official

Odpowiedź na reakcję użytkowników

W środę na profilu niemieckich twórców pojawiła się nieco inna fotografia i post, w którym para zadeklarowała przerwę od social media. Z pewnością ma ono związek z reakcją użytkowników na zbiórkę pieniędzy. Odbiorcy radzili parze, aby spróbowała pójść na rozmowę o pracę lub zaobserwowała będąc w Afryce, kto tak naprawdę potrzebuje organizacji środków finansowych.

źródło: instagram.com/another_beautiful_day_official

Tego typu sytuacje budzą wiele pytań o to, w jaki sposób oraz w jakich celach twórcy internetowi wykorzystują swój wpływ na użytkowników.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail