X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Twitter rozszerza swoje testy ukrywania odpowiedzi do innych krajów

Czy opcja ukrywania komentarzy sprawi, że użytkownicy poczują się bardziej bezpieczni?

Twitter rozszerza swoje testy ukrywania odpowiedzi do innych krajów

reklama


Pierwsza była Kanada. Teraz przyszedł czas na Japonię i Stany Zjednoczone. Twitter chce rozszerzyć swoje testy związane z ukrywaniem odpowiedzi użytkowników Twittera. Skąd taka decyzja?

Skąd taka decyzja Twittera?

Niedawno platforma ogłosiła, że chce rozszerzyć swoje testy o takie kraje jak Japonia i Stany Zjednoczone. Wszystko dlatego, że pierwsze próby związane z ukryciem odpowiedzi na tweety w Kanadzie przyniosły nie tylko oczekiwane rezultaty, ale również zadowolenie użytkowników.

Jak twierdzi Twitter, badania przeprowadzone na użytkownikach serwisu społecznościowego w Kanadzie wykazały, że dzięki nowej opcji każdy ma możliwość kontrolowania treści, które widzą inni. W dodatku, okazało się to być świetne narzędzie do redukcji komentarzy będących mową nienawiści. Twitter oznajmił również, że wcześniej dostrzegł, iż użytkownicy niechętnie wchodzą w interakcję z tweetami. Sytuacja uległa zmianie i od czasu wprowadzenia opcji ukrywania odpowiedzi, ponad 27% użytkowników ponownie wykazało chęć podzielenia się swoją opinią. W dodatku ekspertka do spraw inżynierii Jane Manchun Wong wyraziła na swoim twitterowym koncie, że zmniejszy to także bezmyślność i agresję.

Jak to wygląda w praktyce?

W celu stworzenia zarysu narzędzia, należy skupić się na tym, czego już doświadczyli użytkownicy Twittera w Kanadzie. Nowa opcja pomaga ukryć komentarze użytkowników lecz będzie można je również przywrócić z powrotem. W dodatku istnieje możliwość ponownego zobaczenia ukrytego komentarza.

źródło: socialmediatoday.com

Twitter twierdzi, że takie rozwiązanie uczyni serwis społecznościowy miejscem bardziej przyjaznym i bezpiecznym dla użytkowników. Czy rzeczywiście tak się stanie? A może to jedynie próba odwrócenia uwagi od ogólnego braku poszanowania naszych danych osobowych w sieci? Będziemy mogli ocenić to dopiero wtedy, gdy Twitter wprowadzi tę opcję do Polski.

Zapraszamy do wypełnienia ankiety

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail