X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Facebook blokuje osoby zgłaszające fałszywe konta

Kiedy użytkownicy zgłaszający fałszywe konta odzyskają dostęp do swoich?

Facebook blokuje osoby zgłaszające fałszywe konta

reklama


Wygląda na to, że film pod tytułem: “Facebook nie dba o nasze bezpieczeństwo” trwa. Dlaczego? Tym razem serwis społecznościowy postanowił zablokować konta wszystkim tym, którzy…zgłaszają istnienie fałszywych kont.

“Złap mnie jeśli potrafisz”

Tytuł jednego z kultowych filmów Stevena Spielberga mógłby stać się nowym mottem dla użytkowników tworzących fałszywe konta na Facebooku. Platforma postanowiła bowiem blokować tych użytkowników, którzy zgłaszają konta będące według nich fałszywe. I chociaż brzmi to jak żart, nie jest nim. W dodatku, skala problemu wydaje się być tak ogromna, iż na Twitterze powstał hashtag #FacebookLockout. Co więcej, z dnia na dzień zyskuje on coraz większą popularność. Mimo takich reakcji, które, bądź co bądź, trwają już od lipca, Facebook nie stara się naprawiać błędu i coraz więcej osób zgłaszających fałszywe konta, w dalszym ciągu nie odzyskało dostępu do swojego profilu.

Troska o nasze bezpieczeństwo to mit?

Niestety wszystko na to wskazuje. Od niedawna, każdy użytkownik, który zgłosi fałszywe konto, zobaczy następujący komunikat:

Jak widzimy na powyższym wpisie, taki użytkownik sam zostanie poproszony o potwierdzenie swojej tożsamości. Jednak, o ironio, nawet gdy zeskanujesz swoje dokumenty, dostępu do swojego konta nadal nie otrzymasz. W dodatku fałszywe konta z łatwością mogą nie tylko zablokować Twoje, ale także je przejąć. Jest to problematyczne tym bardziej, że nasze konta zawierają wrażliwe dane, które od niedawna są na wyciągnięcie ręki oszustów i hakerów.

A co z kontami firmowymi?

Kont firmowych również nie jest tak łatwo odzyskać. A co więcej, zablokowanie Twojego konta firmowego będzie wiązało się również z negatywnymi skutkami względem Twojej strony, której jesteś administratorem, jak też reklam na Instagramie. Zapewne łatwo się również domyślić, że w rezultacie każdy, kto prowadzi własną działalność straci nie tylko dostęp do konta, ale również pieniądze.

Co na to Facebook?

Właściwie w odpowiedzi na to pytanie wystarczyłoby jedno słowo: nic. Próbował się tego dowiedzieć serwis thenextweb.com, który zapytał Facebooka o zaistniałą sytuację, problem kradzieży tożsamości oraz powód dla którego osoby okazujące ważny dowód tożsamości wciąż nie odzyskują dostępu do swoich kont na serwisie. Niestety do tej pory nie uzyskali odpowiedzi.

A jaka jest Wasza opinia na ten temat?

  • Nie ważne czy konto prawdziwe, czy fałszywe. Ilość kont ma realne przełożenie w wynikach finansowych.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail