X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Funkcja wyszukiwania w wiadomościach prywatnych na Twitterze już dla użytkowników iOS

Czy rozszerzenie funkcji wyszukiwania DM na Twitterze sprawi, że tym razem stanie się rozpoznawalnym narzędziem wśród użytkowników?

Funkcja wyszukiwania w wiadomościach prywatnych na Twitterze już dla użytkowników iOSźródło: shutterstock.com

reklama


Twitter otwiera się na użytkowników systemu operacyjnego iOS. Od teraz, daje im możliwość wyszukiwań Direct Message (DM). W jaki sposób to działa, co konkretnie można wyszukać za pomocą tej funkcji i skąd taka decyzja Twittera?

Testy Twittera

Próby i testy, które przeszła funkcja DM na Twitterze okazała się być na tyle dobrym rozwiązaniem, że serwis społecznościowy postanowił ją wprowadzić dla użytkowników iOS.

Umożliwi ona wyszukiwanie za pomocą wpisania nazwy, a także wyświetlenia wszystkich wiadomości DM, którzy za pomocą nicku zostali odnalezieni.

Niestety, na ten moment nie można wyszukiwać wiadomości za pomocą wpisania treści wiadomości, a jedynie po rozmówcy.

Wyszukiwanie DM a funkcjonalność

Na pytanie o funkcjonalność każdy na pewno odpowie inaczej. Powód jest prosty – każdy wyszukuje na serwisie zupełnie inne rzeczy. Pomimo tego, że ograniczona jest opcja wyszukiwań za pomocą wpisania treści wiadomości, to wciąż możemy szukać użytkowników po nazwie.

Jednak, jak podaje serwis socialmediatoday.com, Twitter aktualnie przeprowadza testy nowych możliwości wyszukiwań DM. Docelowo, właśnie dzięki nim, będzie można zlokalizować dowolną treść, tweety, obrazi i linki, także te udostępniane w wiadomościach. Oto jak będzie wyglądała rozwinięta funkcja:

źródło: socialmediatoday.com

Strategia promocyjna wyszukiwań DM Twittera

Serwis społecznościowy planuje wprowadzenie wyszukiwań Direct Message od roku 2016. Niestety, ta funkcja nie przyjęła się tak dobrze, jak inne możliwości, które oferuje Twitter. Niżej zamieszczamy dowód:

Miejmy nadzieję, ze tym razem zostanie ona odpowiednio rozszerzona i wypromowana przez Twittera. Nowa funkcja może sprawdzić się zwłaszcza jako narzędzie, które ułatwi pracę osobom w branży marketingowej, ale również umili czas spędzony na serwisie społecznościowym zwykłym użytkownikom.

Co myślicie o wyszukiwaniach DM na Twitterze? Korzystalibyście z takiej możliwości?

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail