X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Instagram pozwoli Ci wirtualnie przymierzyć produkt, który chcesz kupić

Wygląda na to, że Instagram stawia coraz mocniej na e-commerce. Twórcy aplikacji wprowadzają nowe opcje AR umożliwiające wirtualne przymierzanie produktów.

Instagram pozwoli Ci wirtualnie przymierzyć produkt, który chcesz kupićźródło: virtualrealitytimes.com

reklama


Rozszerzona rzeczywistość daje markom wiele możliwości prezentowania swoich produktów. Także w social media i e-commerce. Nic więc dziwnego, że światowi giganci decydują się z nich skorzystać. Nadszedł czas także na Instagrama.

Wypróbuj w AR

Jak podaje VR Times, Instagram zadebiutował z nowymi możliwościami zakupowymi opartymi na Spark AR od Facebooka. Dzięki temu narzędziu użytkownicy aplikacji mogą wirtualnie wypróbować lub przymierzyć produkty, których zakupem są zainteresowani. Będą mogli oni sprawdzić, czy dany odcień pomadki byłby odpowiedni lub czy okulary są dopasowane do kształtu ich twarzy, a więc w pewnym stopniu doświadczyć go zanim dokonają zakupu.

źródło: virtualrealitytimes.com

Podziel się z innymi użytkownikami

To jednak nie wszystko – użytkownicy będą mogli również podzielić się tym ze swoimi znajomymi za pomocą Stories lub wiadomości prywatnej. Możemy więc spodziewać się virali z użyciem produktów w AR, dzięki którym marki będą mogły przyciągnąć nowych klientów.

Dostępność funkcji

Z zakupowych możliwości w AR będą mogli skorzystać użytkownicy najnowszej wersji aplikacji Instagrama. Obecnie funkcja jest dostępna jedynie dla kilku marek, z którymi Instagram nawiązał współpracę, takich jak Ray-Ban, Warby Parker, MAC Cosmetics i NARS Cosmetics, jednak wkrótce może się to zmienić.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail