X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Już niedługo będziesz wiedział, które konta na Twitterze należą do botów

Dlaczego Twitter postanowił oznaczać konta należące do botów?

Już niedługo będziesz wiedział, które konta na Twitterze należą do botówźródło: shutterstock.com

reklama


Boty na Twitterze są wszechobecne! To właśnie z ich przyczyny, tak trudno jest odróżnić realne konto od tego, za które odpowiedzialny jest robot. Okazuje się jednak, że skala zjawiska jest na tyle potężna, iż Twitter postanawia oznaczać obecność bota na tym medium społecznościowym.

Boty na Twitterze

O tym, że boty na Twitterze są obecne, wie nawet ten, kto nigdy na posiadał tam swojego konta. Sam Twitter twierdzi, że niektóre z nich są bardzo pomocne w funkcjonowaniu platformy, ale także przyznaje, iż wiele z nich wprowadza użytkowników w błąd. Sytuacja z kontami, które nie należą do ludzi stała się najbardziej problematyczna w chwili, gdy wkraczały one w sfery polityczne. Jak czytamy na wired.com, przyczynia się to do większej aktywności w sekcji komentarzy. W niektórych przypadkach, jest ona większa nawet o 60%. Co więcej, ludzie zaczynają wykorzystywać boty do tworzenia kont, które przez wielu nazywane są “kontami śmieciowymi”, na których pojawiają się niepotrzebne, nielogiczne posty co kilka chwil.

Dlaczego Twitter nie chce po prostu usunąć tych kont?

Jak już napisaliśmy, niektóre z botów są potrzebne między innymi do ukrytych celów Twittera. Stąd decyzja o tym, aby tych kont nie usuwać, a oznaczać. Dlatego obok oznaczenia konta należącego do człowieka w kolorze niebieskim, pojawi się również inne, które będzie oznaczało, iż profil jest w posiadaniu bota. Według przewidywań, może on wyglądać w następujący sposób:

źródło: socialmediatoday.com

Twórcy Twittera twierdzą, że już w tej chwili sami wiedzą i potrafią wykryć konto, które jest obsługiwane przez bota i odróżnić je od konta człowieka. Jednak teraz chce wyjść na przeciw swoim użytkownikom, dla których obok profilu pojawi się konkretny rodzaj oznaczenia.

Jednak czy rzeczywiście uda się Twitterowi oznaczyć wszystkie konta botów i nie wprowadzać użytkowników w błąd?

Zapraszamy do wypełnienia ankiety

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail