X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Nie wchodzisz w interakcję z jakimś kontem? Instagram je dla Ciebie ukryje

Czy funkcja ukrywania followersów rzeczywiście jest potrzebna użytkownikom Instagrama?

Nie wchodzisz w interakcję z jakimś kontem? Instagram je dla Ciebie ukryje

reklama


Instagram zaskakuje! Na początku testuje ukrywanie polubień postów, a teraz funkcję, która usunie tych obserwujących, z którymi nie wchodzisz w interakcję. Co dokładnie to oznacza?

Nie wchodzisz ze mną w interakcję? Nie obserwuję Cię!

Ten nagłówek mógłby stać się podsumowaniem testu Instagrama. Zamierza on automatycznie ukryć tych followersów, z którymi nie wchodziłeś w interakcję dłużej niż 90 dni. Dodatkowo, konta te zostaną automatycznie posegregowane według tych, które widzisz najczęściej na swojej tablicy, wchodzisz w interakcję lub nie, itd. Dzięki temu, jak twierdzi Instagram, będziesz mógł uznać które konta warto obserwować dalej. Jane Manchun Wong na swoim Twitterze umieściła również post, który przedstawia tę sytuację:

Czy taka funkcja jest potrzebna?

Na ten temat zdania są podzielone. Według niektórych, takie testy to próba odwrócenia uwagi od problemów z zachowaniem bezpieczeństwa użytkowników tego serwisu społecznościowego oraz malejącego zaufania względem Instagrama. Inni natomiast uważają, że to niezwykłe ułatwienie pozwalające użytkownikom obserwować jedynie te konta, które rzeczywiście chcą. Dodatkowo, nowa funkcja umożliwi także wydzielenie pewnych segmentów tematycznych i skupić się jedynie na obserwowaniu treści zgodnymi z naszymi zainteresowaniami.

Na ten moment, Instagram nie wydał oficjalnego oświadczenia w tej sprawie i nie jest wiadomo gdzie konkretnie miałaby być testowana nowa funkcja. Jednak czy pomyślnie przejdzie ona testy? Jesteśmy ciekawi odpowiedzi naszych czytelników.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail