X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Pinterest z trybem ciemnym na iOS i Android

Przeglądasz Pinteresta w nocy? Od teraz będzie to dla Ciebie jeszcze łatwiejsze, gdyż możesz skorzystać już z trybu ciemnego aplikacji.

Pinterest z trybem ciemnym na iOS i Androidźródło: newsroom.pinterest.com

reklama


Jeżeli jesteś fanem Pinteresta i poszukujesz na nim inspiracji tuż przed snem, mamy dobrą wiadomość. Twórcy aplikacji poinformowali wczoraj o nowym trybie, który ułatwi zmianę kolorystyki i przeglądanie aplikacji np. w nocy.

Większy komfort korzystania z Pinteresta

Pinterest to oczywiście nie pierwsza tego typu aplikacja, która zdecydowała się na “dark mode”. Takie rozwiązanie jest znacznie bardziej przyjazne dla naszych oczu w porach wieczornych i nocnych, a niektórych przypadkach pomaga także w zaoszczędzeniu baterii.

Z badań Pinteresta wynika, że to właśnie pod koniec dnia użytkownicy poświęcają najwięcej czasu na aktywność w aplikacji.  Aby ulepszyć ich wrażenia, Pinterest pozwala już na zmianę białego tła, które w ciemności może być zbyt jasne i męczące dla oczu.

Jak ustawić tryb ciemny?

W najnowszej wersji iOS 13 docelowo wprowadzono tryb ciemny w systemie. A więc, aby włączyć tryb ciemny na Pintereście na urządzeniach marki Apple wystarczy w Ustawieniach urządzenia wybrać „Ekran i jasność” i przełączyć się na tryb ciemny. Wówczas aplikacja Pinterest domyślnie będzie podążać za wskazanym motywem urządzenia.

źródło: zrzut ekranu z iPhone

Z kolei na Androidzie należy wybrać tryb ciemny w ustawieniach Pinteresta lub ustawieniach urządzenia, a aplikacja również dostosuje się ciemną kolorystyką.

Tryb ciemny na Pintereście jest dostępny w najnowszych wersjach systemu iOS i Android. A czy Wy będziecie korzystali z nowej możliwości dostosowania wyglądu aplikacji?

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail