X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Twitter wprowadza w życie funkcję ukrywania komentarzy

Użytkownicy na całym świecie mogą ukryć komentarze. Czy to sprawi, że poczują się komfortowo?

Twitter wprowadza w życie funkcję ukrywania komentarzyźródło: shutterstock.com

reklama


Serwisy społecznościowe walczą między sobą o uznanie użytkowników na całym świecie. Każdego dnia na ich newsroomach możemy zaobserwować wpisy o tym, co robią dla nas dobrego. Dziś taki wpis dodał Twitter.

Testy Twittera

O testach, jakie przeprowadził Twitter w związku z ukrywaniem odpowiedzi na tweety na wybranych użytkownikach, pisaliśmy jakiś czas temu. Jednak dziś, na Twitterowym blogu możemy znaleźć informacje, iż ich wyniki okazały się na tyle dobre, że zdecydował się wprowadzić tę funkcję do wszystkich krajów na całym świecie. Testy pokazały również, które odpowiedzi użytkownicy ukrywają najczęściej. I tak, dotyczą one treści nieistotnych i denerwujących lub po prostu obraźliwych. W dodatku, aż 85% skorzystało z tej opcji, aby wyciszyć powiadomienia, bez wcześniejszego blokowania. Co ciekawe, wielu ludzi obecnych na Twitterze dzięki tej funkcji mogło zobaczyć zachowanie osób publicznych w sieci oraz zastanowić się z którymi osobami, również spoza życia publicznego chcą dalej prowadzić interakcję. Jednak najciekawsze wydają się być dane odnośnie Kanady, gdzie aż 27% spośród wyłączających tweety potwierdziło, że dzięki temu mogą lepiej zarządzać swoim kontem.

Czy opcja działa bez zarzutu?

Sam Twitter twierdzi, że przed nimi wciąż jest wiele pracy. Na ten moment, wygląda to w ten sposób:

źródło: blog.twitter.com

Wciąż pracują nad rozbudową nowo wprowadzonej funkcji. Serwis podjął współpracę z programistami, których zadaniem będzie rozszerzenie tego narzędzia do takiego stopnia, aby był jeszcze bardziej przyjazny użytkownikom. Wszystko po to, jak twierdzi Twitter, aby użytkownicy czuli się na serwisie bezpiecznie i komfortowo. A co za tym idzie, to również dobra droga ku temu, aby platforma mogła lepiej poznać swoich użytkowników i dowiedzieć się co wpływa negatywnie na ich samopoczucie.

Od dziś, funkcja ta jest dostępna na wszystkich systemach operacyjnych w systemach: iOS, Android, Twitter Lite i twitter.com.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail