X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Weryfikacja konta na Facebooku i Instagramie. Jak to zrobić?

Jak zdobyć znaczek oznaczający profil zweryfikowany na Facebooku i Instagramie?

Weryfikacja konta na Facebooku i Instagramie. Jak to zrobić?

reklama


Mały niebieski znaczek obok naszego zdjęcia profilowego to marzenie wielu użytkowników social media. Świadczy to bowiem o wiarygodności profilu, a w przypadku kilku kont np. gwiazdy internetowej – o tym, które z nich jest prawdziwe. Zdobycie go nie wydaje się być tak proste, jak się nam wydaje. Pokażemy Wam, w jaki sposób można starać się go uzyskać.

Weryfikacja konta na Facebooku

Zespół weryfikujący Facebooka dokładnie sprawdza wszelkie prośby o sprawdzenie konta. Istotne jest to, aby konto było:

  • zgodne z warunkami korzystania z serwisu,
  • autentyczne (prowadzone przez prawdziwą osobę, zarejestrowaną firmę lub podmiot),
  • kompletne (musi posiadać zdjęcie profilowe, zdjęcie w tle, bio, przynajmniej jeden post oraz być profilem publicznym)
  • unikatowe (profil musi być unikalne dla osoby/firmy, którą reprezentuje)
  • ważne (konto musi być ważne i wyszukiwane przez innych użytkowników)


Poproś o niebieskie oznaczenie potwierdzające weryfikację – to nazwa formularza, który powinieneś wypełnić w Centrum pomocy, aby zweryfikować konto. Facebook od razu jednak zaznacza, że nie realizuje próśb o weryfikację tych kont, które należą do użytkowników bądź firm, które reprezentują daną markę.

źródło: facebook.com

Jak widać na powyższym screenie, w formularzu musimy zaznaczyć, czy oznaczenie dotyczy strony, czy profilu. W następnym kroku powinniśmy dodać zdjęcie z dokumentem tożsamości, takim jak, np. dowód, prawo jazdy, paszport, itp oraz załączyć odpowiednie dokumenty w związku z kontem, które ma zostać zweryfikowane. Jak czytamy na stronie Facebooka, powinniśmy również odpowiedzieć sobie na pytanie, czy w ogóle możemy się ubiegać o znaczek weryfikacji. Ostatnim krokiem, jest podanie powodu swojej prośby.

Instagram i prośba o niebieski znaczek

Wedle informacji udostępnionych przez Facebooka, ubieganie się o weryfikację na Instagramie wymaga jedynie przejścia kilku kroków.

W tym celu musimy wejść w menu, a następnie wybrać opcję Ustawienia. Kolejnym krokiem jest wejście w Konto i wybór Poproś o weryfikację. Ostatni etap to podanie nazwy użytkownika, przesłanie zdjęcia dowodu tożsamości oraz wysłanie prośby.

źródło: facebook.com

Musimy pamiętać, o czym także przypomina Facebook, że wysłanie prośby o weryfikację nie jest równoznaczne z tym, iż wejdziemy w posiadanie niebieskiego znaczka.

Mało tego, największą szansę na to mają osoby publiczne, których tożsamość często jest wykorzystywana w różnych, często niekoniecznie dobrych celach. Jednak zawsze warto spróbować, jeżeli taką potrzebę posiadamy.

Zapraszamy do wypełnienia ankiety

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail