X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Weryfikacja konta na Facebooku i Instagramie. Jak to zrobić?

Jak zdobyć znaczek oznaczający profil zweryfikowany na Facebooku i Instagramie?

Weryfikacja konta na Facebooku i Instagramie. Jak to zrobić?

reklama


Mały niebieski znaczek obok naszego zdjęcia profilowego to marzenie wielu użytkowników social media. Świadczy to bowiem o wiarygodności profilu, a w przypadku kilku kont np. gwiazdy internetowej – o tym, które z nich jest prawdziwe. Zdobycie go nie wydaje się być tak proste, jak się nam wydaje. Pokażemy Wam, w jaki sposób można starać się go uzyskać.

Weryfikacja konta na Facebooku

Zespół weryfikujący Facebooka dokładnie sprawdza wszelkie prośby o sprawdzenie konta. Istotne jest to, aby konto było:

  • zgodne z warunkami korzystania z serwisu,
  • autentyczne (prowadzone przez prawdziwą osobę, zarejestrowaną firmę lub podmiot),
  • kompletne (musi posiadać zdjęcie profilowe, zdjęcie w tle, bio, przynajmniej jeden post oraz być profilem publicznym)
  • unikatowe (profil musi być unikalne dla osoby/firmy, którą reprezentuje)
  • ważne (konto musi być ważne i wyszukiwane przez innych użytkowników)


Poproś o niebieskie oznaczenie potwierdzające weryfikację – to nazwa formularza, który powinieneś wypełnić w Centrum pomocy, aby zweryfikować konto. Facebook od razu jednak zaznacza, że nie realizuje próśb o weryfikację tych kont, które należą do użytkowników bądź firm, które reprezentują daną markę.

źródło: facebook.com

Jak widać na powyższym screenie, w formularzu musimy zaznaczyć, czy oznaczenie dotyczy strony, czy profilu. W następnym kroku powinniśmy dodać zdjęcie z dokumentem tożsamości, takim jak, np. dowód, prawo jazdy, paszport, itp oraz załączyć odpowiednie dokumenty w związku z kontem, które ma zostać zweryfikowane. Jak czytamy na stronie Facebooka, powinniśmy również odpowiedzieć sobie na pytanie, czy w ogóle możemy się ubiegać o znaczek weryfikacji. Ostatnim krokiem, jest podanie powodu swojej prośby.

Instagram i prośba o niebieski znaczek

Wedle informacji udostępnionych przez Facebooka, ubieganie się o weryfikację na Instagramie wymaga jedynie przejścia kilku kroków.

W tym celu musimy wejść w menu, a następnie wybrać opcję Ustawienia. Kolejnym krokiem jest wejście w Konto i wybór Poproś o weryfikację. Ostatni etap to podanie nazwy użytkownika, przesłanie zdjęcia dowodu tożsamości oraz wysłanie prośby.

źródło: facebook.com

Musimy pamiętać, o czym także przypomina Facebook, że wysłanie prośby o weryfikację nie jest równoznaczne z tym, iż wejdziemy w posiadanie niebieskiego znaczka.

Mało tego, największą szansę na to mają osoby publiczne, których tożsamość często jest wykorzystywana w różnych, często niekoniecznie dobrych celach. Jednak zawsze warto spróbować, jeżeli taką potrzebę posiadamy.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail