X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Pinterest wprowadza nową kartę “Dzisiaj”

Czy ta karta ułatwi odkrywanie najnowszych inspiracji w sieci?

Pinterest wprowadza nową kartę “Dzisiaj”źródło: newsroom.pinterest.com

reklama


Nowości w jednym miejscu. Takie zmiany wprowadził niedawno Pinterest poprzez dodanie karty “dzisiaj”. Wszystko po to, aby nasze inspiracje szły w modnym kierunku i były codziennie inne.

Skąd wiemy o tej zmianie?

O wprowadzeniu nowej karty “dzisiaj” na Pintereście wiemy zarówno z newsrooma, jak też konta na Twittera Pinteresta.

Jak dowiadujemy się z newsrooma, jednym z powodów dodania takiej karty jest przede wszystkim panująca obecnie pandemia koronawirusa. Okazuje się bowiem, że ludzie znacznie więcej czasu spędzają na tym medium i z racji tego, twórcy chcą ułatwić im przeszukiwanie inspiracji. W tym celu, u góry kokpitu pojawi się przycisk “dzisiaj”, który po naciśnięciu pokaże wyselekcjonowane przez Pinteresta treści. Dodoatkowo, sekcja ta posiada również wiadomości o COVID-19, w tym porady Światowej Organizacji Zdrowia i Centrum Kontroli Chorób.

Czy to dobry moment na ten krok?

Biorąc pod uwagę panująca pandemię i fakt, że ludzie siedzą w domu, dla social mediów jest to obecnie najlepszy moment na tego typu zmiany. Po pierwsze, właśnie w tej chwili zainteresowanie wszelakimi inspiracjami rośnie, a po drugie Pinterest może w związku z tym oczekiwać większej liczy opinii na temat wprowadzonych zmian. Co ciekawe, inspiracje te dotyczą coraz częściej praktycznych rozwiązań. Jak podaje Pinterest, w USA o 155% w ciągu ostatnich dwóch tygodni wzrosła liczba wyszukiwań “mrożonych posiłków”„pracy w domu” o 170%, a „zajęć w domu z dziećmi” o 1 , 300%. Dlatego też ta karta jest nie tylko ułatwieniem, ale również odpowiedzią na potrzeby użytkowników. Miejmy nadzieję, że sprawdzi się tak, jak pozostałe funkcje wprowadzane przez ten serwis.

Zapraszamy do wypełnienia ankiety

Polecamy raport

Raport redakcji SOCIALPRESS

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail