X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Instagram umożliwia oglądanie live’ów z poziomu komputera

Twórcy Instagrama wprowadzili możliwość oglądania relacji na żywo także z poziomu komputera.

Instagram umożliwia oglądanie live’ów z poziomu komputeraźródło: shutterstock.com

reklama


Odkąd siedzimy w domach możemy zaobserwować znaczny wzrost transmisji na żywo prowadzonych za pomocą Instagrama. Na chwilę obecną jest to jeden ze sposobów na utrzymanie relacji z odbiorcami w aplikacji i zorganizowanie wirtualnych spotkań.

Live także na desktopie

Dotąd użytkownicy Instagrama mogli oglądać live’y swoich ulubionych influencerów, muzyków lub profili wyłącznie z poziomu smartfona lub tabletu. Przy dłuższych materiałach mogło być to dosyć uciążliwe, gdyż nie mogliśmy w między czasie wykonywać żadnych innych czynności na naszym telefonie, a przychodzące połączenie przerywało live’a. Także trzymanie w ręku smartfona przez kilkadziesiąt minut mogło być mało komfortowe. Szczególnie, że obecność w domu i fakt, że nie przemieszczamy się, może powodować, że chętniej konsumujemy social media z poziomu komputera. Biorąc to pod uwagę, w ubiegłym tygodniu wprowadzono możliwość korzystania ze skrzynki odbiorczej z poziomu komputera. Czas na kolejne nowości.

Wygląda bowiem na to, że wysyp organizowanych transmisji, które w czasie pandemii są prowadzone na potęgę za pomocą aplikacji, zmotywował jej twórców do wprowadzenia zmian. Możemy zostać widzem relacji także korzystając z Instagrama na komputerze.

źródło: instagram.com/msdoncellita/live

Co wydaje się dość istotne, w przypadku relacji na mobile’u komentarze są widoczne u dołu ekranu. Przy oglądaniu transmisji z poziomu desktopu pojawią się one po prawej stronie z możliwością przewijania ich, podobnie jak jest to przy komentarzach pod zdjęciami na www. Dzięki temu obraz osoby lub osób prowadzących relację nie będzie zakłócony przez treści tekstowe dodawane przez użytkowników.

Ułatwienie dla oglądania dłuższych relacji

Instagram nie umożliwia prowadzenia transmisji z poziomu komputera, więc nowość o której pisze m.in. Android Police nie jest w pełni alternatywą dla live’ów z poziomu aplikacji. Jest to jednak na pewno udogodnienie dla oglądających dłuższe relacje lub wykonujących czynności podczas nich, jak na przykład dzieje się to przy relacjonowaniu treningów online czy wspólnego gotowania. Dużo łatwiej będzie także oglądać lub słuchać live’ów w tle, podczas wykonywania innych czynności. Dlatego kto wie, być może nowa możliwość poskutkuje większą liczbą osób zainteresowanych taką formą treści?

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail