X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Strony na Facebooku jeszcze bardziej transparentne

Autorzy postów na Stronach z wysokimi zasięgami nie będą mogli już wprowadzać w błąd co do swojej lokalizacji.

Strony na Facebooku jeszcze bardziej transparentneźródło: unsplash.com

reklama


Facebook od dłuższego czasu musi walczyć z łatkami, jakie przylgnęły do niego na skutek m.in. afery Cambirdge Analytica. Światowy gigant podjął szereg działań, które mają odbudować zaufanie użytkowników i sprawić, że będą oni lepiej poinformowani. W tym celu zdecydowano się na kolejne działania zwiększające przejrzystość serwisu.

Informacje o lokalizacji

Od dwóch lat Facebook umożliwia użytkownikom poznanie szerszego kontekstu Stron, aby mieli świadomość tego, kto za nimi stoi. Mogą oni więc sprawdzić kraj, z jakiego zarządzane jest konto, aby lepiej je zrozumieć. Tym razem twórcy serwisu idą o krok dalej. W ramach tego możliwe będzie sprawdzenie lokalizacji autora każdego pojedynczego posta, który jest publikowany na Facebooku lub Instagramie przez Strony mające wysokie zasięgi. Autorzy postów nie będą mogli więc wprowadzać w błąd na temat tego, skąd publikują. Dzięki temu korzystający z serwisu będą mieli więcej informacji, które pomogą im ocenić wiarygodność i autentyczność treści.

Widok Facebooka:

źródło: Facebook

Widok Instagrama:

źródło: Facebook

Dostępność funkcji

Facebooka rozpoczyna udostępnianie funkcji od Stron, które są mają siedzibę w Stanach Zjednoczonych lub docierają do dużej liczby odbiorców w USA. Nie podano konkretnych informacji na temat tego, po jakim stanie się to w innych miejscach.

Przedstawiciele Facebooka poszukują także nowych sposobów na zapewnienie użytkownikom jeszcze większej transparentności, która pozwoli użytkownikom serwisom na podejmowanie świadomych decyzji i dzielenie się tym treściami, którym wierzą i ufają.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail