X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Czy treści od organizacji zdrowotnych będą dla Instagrama priorytetem?

Czy taka decyzja Instagrama jest pierwszym, poważnym krokiem w walce z dezinformacją na temat wirusa COVID-19?

Czy treści od organizacji zdrowotnych będą dla Instagrama priorytetem?źródło: shutterstock.com

reklama


Walka ze zwalczaniem fake newsów odnośnie wirusa COVID-19 nadal trwa. Pomimo próśb o weryfikacje przeczytanych informacji, błędne informacje wciąż są obecne w sieci. Dlatego też, Instagram postanowił nadać priorytet treściom od organizacji zdrowotnych na Twoim feedzie.

Rzetelna informacja przede wszystkim

Skoro w pierwszej kolejności wiele osób natrafia na błędne informacje, Instagram postanowił dać je swoim użytkownikom w pierwszej kolejności. Oznacza to, że jeżeli obserwujemy profile organizacji zdrowotnych lub potwierdzone rzetelnością źródła naukowe odnośnie naszego zdrowia lub panowania koronawirusa, zarówno te posty, jak też Stories, pokażą nam się jako pierwsze. Nie tak dawno poinformował o tym Instagram na swoim koncie na Twitterze, pisząc:

Co to zmieni w rzeczywistości?

Tak naprawdę niewiele. Po pierwsze, jako wiadomości od tych organizacji w pierwszej kolejności będą pojawiały się tym osobom, które wcześniej te profile zaobserwują. A skoro je obserwują, oznacza to, że chcą być na bieżąco w tej kwestii i czerpać informacje od sprawdzonych źródeł. Co więcej, treści te nie będą pojawiały się jako pierwsze u osób nieobserwujących, a więc dezinformacja dalej ma rację bytu. Co zatem zmieni rzekomy priorytet sprawdzonych treści? Nic. Nie zmienia to jednak faktu, że zważając na wcześniejsze wydarzenia, może to stać się małym wprowadzeniem do dalszego rozwoju tej kwestii przez Instagrama.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail