X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Facebook zmienił nazwę cyfrowego portfela

Calibra - nazwa portfela do kryptowaluty Facebooka odeszła w niepamięć. Zastąpiła ją nowa. Według giganta jest ona bardziej adekwatna.

Facebook zmienił nazwę cyfrowego portfelaźródło: shutterstock.com

reklama


Waluta Libra stała się kością niezgody w świecie ekonomii. Facebook natomiast nie ustępuje i wszystko wskazuje na to, że jeszcze bardziej pragnie namieszać. Tym razem, postanowił zmienić nazwę portfela do kryptowaluty.

Już nie Calibra

Libra, czyli kryptowaluta od Facebooka przechowywana jest w specjalnym porfelu. Jego nazwą do tej pory była Calibra. W tym tygodniu jednak, gigant postanowił ją zmienić na inną – Novi. Jak czytamy na blogu Facebooka, według twórców jest ona bardziej adekwatna. Pochodzi ona od łacińskich słów „novus” (new) i „via” (way). W tłumaczeniu oznacza to zatem nową drogę. Jest ona więc dobrym tłumaczeniem tego, czym jest Libra, czyli nową drogą do płatności. Zmianie uległa jednak nie tylko nazwa, ale również logo. Od teraz nawiązuje ono do symbolu Libry, co według giganta tworzy wizualną całość.

źródło: about.fb.com

Facebook zapewnia również, że wraz z tymi zmianami, nie zmienią się zobowiązania wobec ludzi, a pieniądze będzie można wysyłać wszystkim. Novi ma tu być jedynie formą ulepszenia i usprawnienia płatności kryptowalutą na całym świecie. Portfel ma być dostępny wtedy, gdy będzie dostępna również Libra.

Kontrowersje wokół tematu

Wielu specjalistów uważa, że Facebook powinien zrezygnować z tego projektu. Budzi ona bowiem obawy odnośnie, m.in. płynności i przepływu na rynku walut tradycyjnych. Dodatkowo, coraz więcej partnerów giganta zastanawia się nad dalszym partnerstwem, a rządy kolejnych krajów chcą uzyskać nad Facebookiem jeszcze większą kontrolę. Do tego wszystkiego dochodzą również kwestie etyczne, jak również bezpieczeństwa użytkowników, a zmiana nazwy w połowie realizacji projektu także nie wygląda profesjonalnie. Wygląda zatem na to, że nowa nazwa jest w tym przypadku równoznaczna z nowymi komplikacjami.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail