X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Instagram spersonalizuje kamerę w Stories?

Wygląda na to, że już wkrótce Instagram wprowadzi zmianę, która ułatwi użytkownikom szybki dostęp do lubianych opcji Stories.

Instagram spersonalizuje kamerę w Stories?źródło: shutterstock.com

reklama


Nowa aktualizacja, nad którą wedle doniesień z sieci pracuje Instagram, ma pozwolić użytkownikom dostosowanie swojej kamery aparatu na Instagram Stories i ułatwić nawigację.

Nawigacja w Stories

Tworzący Stories na Instagramie z pewnością doskonale wiedzą, jak dotychczas wyglądała zmiana formatu na Boomerang, Live czy Super-Zoom. Przypomnijmy, że na dole widoku z aparatu uruchomionego w ramach Stories możliwe było przesuwanie palcem poszczególnych opcji, aby skorzystać z jednej z nich. Opcję transmisji na żywo mogliśmy znaleźć pośród innych. Wkrótce jednak, w ramach aktualizacji aplikacji, nawigacja będzie jest prostsza.

Personalizacja na Instagramie

Wedle informacji WeRSM, Instagram umożliwi personalizację widoku kamery. Na podstawie naszych aktywności, Instagram będzie się uczył i dostosuje formaty, z których najcześciej korzystamy i które uwielbiamy.

Co więcej, jak możemy zobaczyć na zrzucie ekranu, znacznie szybciej dotrzemy także do relacji na żywo, które zostaną oddzielone. Prostsze wydaje się też testowanie nowych opcji dla Stories, które mogłyby się pojawić, gdyż byłyby one widoczne w formie listy.

Łatwiejszy dostęp

Możemy się spodziewać, że decyzja o wprowadzeniu takiej aktualizacji wiąże się z ogromną popularnością Live’ów w czasie pandemii. Marki i influencerzy na potęgę w taki właśnie sposób komunikują się ze swoimi odbiorcami. Ta pozornie niewielka zmiana może usprawnić proces rozpoczynania relacji na żywo. Czujni użytkownicy wypatrzą także na powyższy zrzucie ekranu, że w ramach Stories pojawi się także opcja fundraisingu. Pozwoli ona na przekazywania datków podczas transmisji na żywo.

Na ten moment nie wiadomo, kiedy aktualizacja miałaby zostać wprowadzona. Już teraz wydaje się, że Instagram chce, aby użytkownicy mieli jeszcze większy komfort podczas korzystania z niego i wszystkie lubiane funkcje pod ręką.

Zapraszamy do wypełnienia ankiety

Polecamy raport

Raport redakcji SOCIALPRESS

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail