X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Instagram testuje tagi zakupowe

Instagram testuje tagi zakupów. To kolejny krok serwisu w kierunku e-commerce.

Instagram testuje tagi zakupoweźródło: shutterstock.com

reklama


Instagram podjął kolejny krok w kierunku e-commerce. Tym razem postawił na tagi zakupowe, które obecnie są w fazie testów. Oto na czym będą one polegały.

Tagi zakupowe

Już od jakiegoś czasu Instagram ubiega się o miano platformy przyjaznej e-commerce. Podjął już w tym celu kilka stosowanych kroków i testował odpowiednie funkcje. Teraz przyszedł czas na tagi zakupowe. Do testów zostało zaproszonych kilka kont i już dziś przy niektórych możemy zaobserwować odpowiednie tagi. Wyglądają one w następujący sposób. Jako pierwszy dostrzegł tę zmianę Matt Navarra, który na swoim koncie na Twitterze zamieścił następujący post.

Specjalista poinformował również, że po dotknięciu tagu, Instagram przekierowuje nas do strony produktu, z możliwością dokonania zakupu.

Funkcja podobna do tej z Pinteresta

Nie da się nie zauważyć, że Instagram lubi czerpać inspirację z Pinteresta. Ta funkcja jest także tego dowodem. Natomiast wprowadzenie jej na jednym z najchętniej odwiedzanych mediów ma ogromny potencjał. Przede wszystkim to dobra wiadomość dla firm rozpoczynających swoją przygodę z influencerami. Od teraz, każdy obserwując profil ulubieńca reklamujący dany produkt lub usługę, będzie mógł również się na nią skusić, jedynie poprzez kliknięcie w tag.

Obecnie testy są prowadzone na wybranej liczbie kont użytkowników w USA. Nie jest wiadomo, czy funkcja przejdzie tę próbę pomyślnie, a Instagram zdecyduje się wprowadzić ją na stałe. Natomiast w związku z chęcią otwarcia się na e-commerce – wszystko wskazuje na to, że już niebawem zobaczymy tagi z możliwością zrobienia zakupów również pod profilami obserwowanych kont na całym świecie.

Zapraszamy do wypełnienia ankiety

Polecamy raport

Raport redakcji SOCIALPRESS

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail