X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Przypinanie komentarzy na Instagramie dostępne dla wszystkich

Po testach, Instagram zdecydował się dać wszystkim użytkownikom możliwość przypinania komentarzy.

Przypinanie komentarzy na Instagramie dostępne dla wszystkichźródło: shutterstock.com

reklama


Przypuszczenia wszystkich social media specjalistów sprawdziły się – Instagram wprowadził funkcję przypinania komentarzy. Od teraz medium ma stać się bardziej przyjaznym miejscem.

Potwierdzenie przewidywań specjalistów

Pierwszy raz o tej funkcji dowiedzieliśmy się w maju. Jednak do końca nie było pewne jak spodoba się ona użytkownikom aplikacji. Natomiast niedawno serwis społecznościowy potwierdził te przypuszczenia. I od teraz każdy, kto korzysta z Instagrama, może przypiąć trzy komentarze na górze, pod postem.

Opcja ta ma na celu zachęcenie do interakcji wszystkich użytkowników i docenianie tych, którzy zdecydowali się zostawić po sobie interesujący komentarz.

Przydatność funkcji

Instagram twierdzi, że nowa funkcja ma uczynić serwis bardziej przyjaznym miejscem, gdzie ilość negatywnych komentarzy będzie zredukowana do minimum. I chociaż w to trudno jest nam uwierzyć to na pewno sprawdzi się ona do celów marketingowych.

Co jakiś czas pod kontami znanych marek czy influencerów, pojawiają się liczne pytania o konkretny produkt. Osoba prowadząca profil, może wówczas przypiąć najczęściej powtarzające się pytania, a następnie na nie odpowiedzieć, aby użytkownicy mieli do niego szybszy dostęp.

W kwestii unikania negatywnych komentarzy, pamiętajmy o tym jak bardzo ludzie się od siebie różnią. Jeden będzie chciał rzeczywiście nagrodzić kogoś, kto skomentował go miłymi słowami, inny przypnie negatywny komentarz, aby inni mogli go dostrzec i wygenerować jeszcze większy hejt. Istotne jest więc rozważne korzystanie z tejże możliwości Instagrama

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail