X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

LinkedIn wprowadza nowe zasady bezpieczeństwa w trakcie rozmów

LinkedIn posłuchał swoich użytkowników, dlatego wprowadził nowe zasady bezpieczeństwa podczas rozmów na platformie.

LinkedIn wprowadza nowe zasady bezpieczeństwa w trakcie rozmówźródło: shutterstock.com

reklama


LinkedIn odpowiedział na potrzeby swoich użytkowników i dodał nowe zasady dotycząc bezpieczeństwa na platformie. A na swoim blogu opisał te z nich, których możemy spodziewać się w najbliższym czasie.

Mechanizm kontrolny LinkedIna

Na blogu platformy czytamy, że LinkedIn w odpowiedzi na prośby swoich użytkowników postanowił zadbać o ich bezpieczeństwo. Dodaje, że już teraz stara się reagować na nieprzyzwoite i niebezpieczne treści. Jest to możliwe dzięki użyciu sztucznej inteligencji i uczeniu maszynowemu oraz współpracy z firmą Microsoft. wszystko po to, aby LinkedIn spełniał rolę profesjonalnego miejsca do wymiany wspólnych doświadczeń oraz szukania pracownika, jak i pracy.  Od teraz, gdy LinkedIn uzna wiadomość prywatną wysłaną do użytkownika jako szerzącą mowę nienawiści, dostanie odpowiedni komunikat z ostrzeżeniem. Ma to umożliwić podejmowanie stosownych działań w tym zakresie przez odbiorcę takiej wiadomości. Na samym blogu znajdziemy też kilka wskazówek, takich jak, np.: wyłączenie komentarzy, nieprzyjmowanie do sieci kontaktów nieznanych osób czy blokowanie tych, przez których nie czujemy się bezpiecznie w serwisie.

Platforma i reakcja

Rzeczywiście ostatnio na platformie wzrosła liczba postów dotyczących zmniejszonego bezpieczeństwa użytkowników. Jak widać, LinkedIn musiał zauważyć tę tendencję, dlatego podjął w tym celu pierwsze, stosowne kroki, a także stworzył porady dotyczące tego, w jaki sposób zabezpieczyć siebie i swoje konto przed ewentualnymi, niechcianymi przez nas atakami innych osób. Miejmy nadzieję, że kolejne kroki pojawią się już  najbliższym czasie, a LinkedIn stanie się nie tylko miejscem gdzie szukamy pracy i wymieniamy się doświadczeniami, ale także, a może nawet przede wszystkim – bezpiecznym.

Reklama

Zapraszamy do wypełnienia ankiety

Polecamy raport

Raport redakcji SOCIALPRESS

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail