X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

TikTok uruchomił centrum informacyjne w celu przeciwdziałania plotkom na swój temat

TikTok uruchomił specjalne Centrum Informacji, gdzie będzie wyjaśniał wszelakie, nieprawdziwe informacje na swój temat. Za powód uznawane są zarzuty płynące pod kierunkiem aplikacji z Białego Domu.

TikTok uruchomił centrum informacyjne w celu przeciwdziałania plotkom na swój tematźródło: shutterstock.com

reklama


TikTok ma dość plotek na swój temat. Sprawa na tyle trapiła twórców chińskiej aplikacji, że postanowili otworzyć oni specjalne centrum informacyjne, gdzie będą je negować i publikować jedynie prawdziwe wiadomości odnośnie planów aplikacji.

Przeciwdziałanie plotkom

TikTok uruchomił nowe centrum informacyjne, którego zadaniem będzie przeciwdziałać plotkom na temat chińskiej aplikacji. Centrum to ma być źródłem prawdy i redukować liczbę fake newsów na temat TikToka.

źródło: tiktok.com

Jak twierdzi sam TikTok, taki działanie jest konieczne, aby móc w pełni wyjaśnić nieprawdziwe informacje i zaprzestać manipulowania treściami oraz rozprzestrzenianiu się fake newsów. Dodatkowo, takie centrum informacji ma również stać się próbą udowodnienia użytkownikom TikToka, że mogą czuć się bezpiecznie korzystając z tej aplikacji, a to jest jeden z głównych celów twórców.

A co jest prawdziwym powodem?

Zapewnie nie trudno się domyślić, że prawdziwym powodem takiej decyzji jest ostatnia sytuacja, związana ze zmuszeniem TikToka do sprzedaży. Na pewno niezadowalające dla chińskie aplikacji były też zarzuty Białego Domu dotyczące zagrożeń. Pierwszy z nich dotyczył zbierania przez TikToka poufnych danych i przekazywanie ich rządowi w Chinach. Drugi zaś, to cenzura treści, które Komunistyczna Partia Chin uważa za drażliwe politycznie. Tak czy inaczej, chęć zredukowania nieprawdziwych informacji i działania podjęte w tej sprawie zawsze są dobrą wiadomością. Natomiast wśród specjalistów rodzi się obawa o obiektywizm takich wiadomości. I jak pokazuje nam historia innych aplikacji – ta obawa jest całkiem słuszna.

Zapraszamy do wypełnienia ankiety

Polecamy raport

Raport redakcji SOCIALPRESS

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail