X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Instagramowe Stories widoczne także na Facebooku?

Trwają testy rozwiązania dzięki któremu relacje z Instagrama byłyby dostępne także na Facebooku.

Instagramowe Stories widoczne także na Facebooku?źródło: shutterstock.com

reklama


Wygląda na to, że Facebook chce jeszcze bardziej zacieśnić więź pomiędzy swoimi aplikacjami. Część użytkowników zauważyła, że na w serwisie mogą wyświetlić instagramowe Stories niektórych osób.

Instagram na Facebooku?

Jak dowiedział się od przedstawiciela Facebooka portal The Verge oraz specjalista Matt Navarra, serwis prowadzi eksperyment. Polega on na umieszczaniu Stories z Instagrama bezpośrednio na Facebooku. W ramach tego niektórzy użytkownicy Facebooka mający połączone konta w obu aplikacjach zaczęli dostrzegać Stories z Instagrama w swoich relacjach na Facebooku.

Co ważne, Facebook twierdzi, że osoby, które nie obserwują danego użytkownika na Instagramie  nie będą mogły zobaczyć jego instagramowej relacji. W ten sposób serwis chce respektować ich prywatność korzystających z jego produktów.

Historie z Instagrama na Facebooku będą odznaczały się różowo-pomarańczowym kółkiem charakterystycznym dla aplikacji. Użytkownicy zobaczą wszystkie wyświetlenia swoich Stories oraz odpowiedzi na nie tylko na Instagramie.

Testy nowego rozwiązania

Facebook potwierdził testy wśród ograniczonej liczby użytkowników i wskazał, że będzie czekał na feedback ze strony korzystających z serwisu.

źródło: twitter.com/MattNavarra

Wedle twórców serwisu, chociaż historie będą znajdować się w dwóch miejscach, ogólne wrażenia użytkowników nie ulegną zmianie. Mimo to większa integracja pomiędzy Facebookiem i Instagramem budzi różne emocje – aplikacja mogą być wykorzystywane w różnych celach i nie wszyscy są zainteresowani publikowaniem tych samych treści w nich. To kolejny krok w staraniach o zbliżenie swoich platform. Choć wedle deklaracji przedstawiciela Facebooka możliwe byłoby decydowanie, czy relacje z Instagrama mają być widoczne także w serwisie to granice pomiędzy produktami z rodziny Facebooku coraz bardziej się zacierają. 

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail