X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

WhatsApp z nowymi funkcjami biznesowymi

WhatsApp dodaje nowe funkcje biznesowe w aplikacji. Niektóre z nich jednak będą płatne.

WhatsApp z nowymi funkcjami biznesowymiźródło: shutterstock.com

reklama


WhatsApp to od jakiegoś czasu już nie tylko komunikator, a również narzędzie biznesowe. W związku z tym, w aplikacji pojawiło się kilka nowych funkcji, które mają usprawnić procesy zakupowe, jak i obsługę klienta.

WhatsApp jako narzędzie biznesowe

Jak twierdzi WhatsApp, zmiany te mają być odpowiedzią na rosnący wzrost zainteresowania komunikatorami. Natomiast, jak dodaje, w całe tej sytuacji powinno się również zwracać uwagę na potencjał biznesowy tych komunikatorów. Dodatkowo, cały ten proces przyspieszyła pandemia, a twórcy aplikacji przeprowadzili badania, z których wynika, że wiadomość tekstowa to najchętniej wybierana forma komunikacji firmy z klientem. Stąd pomysł poszerzenia możliwości aplikacji WhatsApp Business.

Nowe funkcje biznesowe

Zmiany są trzy. Pierwsza z nich, dotyczy kwestii zakupowych. WhatsApp pozwoli bowiem teraz dokonywać zakupu bezpośrednio w czacie. Oznacza to, że gdy klient podczas przeglądania produktów będzie zainteresowany danym produktem, będzie mógł nabyć go bezpośrednio z poziomu aplikacji. Druga zmiana dotyczy usług hostingowych Facebooka. Dzięki temu, firmy będą mogły przechowywać i zarządzać komunikacją. Dzięki temu, będą one mogły sprzedawać produkty, aktualizować inwentarz, wysyłać błyskawiczne odpowiedzi na otrzymywane wiadomości, bez względu na to gdzie przebywają pracownicy. Ostatnia zmiana zaś, trzecia, dotyczyć będzie sprzedaży biznesowej. Jednak za tę opcję już firmy będą musiały zapłacić. WhatsApp twierdzi, że ma to pomóc firmie się rozwijać, a tym samym, ułatwić korzystanie z aplikacji firmom.

Na koniec prezentujemy również filmik zapowiadający te zmiany, przygotowany przez twórców aplikacji.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail