X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

TikTok Room i pierwsze rozdanie nagród dla twórców w aplikacji

Twórcy TikToka doczekali się rozdania pierwszych nagród, dzięki popularnemu profilowi na Instagramie - TikTok Room.

TikTok Room i pierwsze rozdanie nagród dla twórców w aplikacjiźródło: shutterstock.com

reklama


Dawniej, nagrody były przyznawane aktorom, wokalistom czy dziełom filmowym. Natomiast social media tak mocno zakorzeniły się w naszej codzienności, że w tym roku odbyły się również pierwsze wręczenie nagród… dla tiktokerów.

TikTok Room – plotkarskie konto na Instagramie

Jeżeli myślicie, że TikTok Room to jakaś nowa opcja w aplikacji, to jesteście w błędzie. Jest to bowiem bardzo znane wśród społeczności TikTok konto na Instagramie, które obecnie ma prawie 2 miliony followersów.

źródło: instagram.com/tiktokroom

Konto prowadzi dwójka młodych ludzi: 19-letnia studentka z New Jersey – Elasia oraz 17-letni licealista z Teksasu – Nat. Ich zadaniem jest wyłapywaniem odpowiednich dram pomiędzy gwiazdami TikToka, zrobienia screenów, a następnie umieszczenie krótkiego komentarza z informacją kto jest za nią odpowiedzialny, pomiędzy kim toczy się spór, a także krótkiej opinii prowadzących.

Dlaczego o nich piszemy?

To prawda, profili plotkarskich na Instagramie jest całe mnóstwo. Natomiast ten profil, w tym roku, postanowił zrobić coś jeszcze – ogłosił galę wręczenia nagród dla gwiazd TikToka. Co więcej, osiągnęło ono naprawdę dużą skalę, a w związku z wciąż rosnącą liczbą obserwatorów, również ogromne zainteresowanie użytkowników. Wśród nominowanych, znalazły się znane nazwiska tiktokerów, np. Bryce Hall, Charli D’Amelio czy Loren Gray, w kategoriach: najlepszy tancerz, najmniej aferogenny tiktoker, czy para, która jest ze sobą, ale się do tego nie przyznaje, chociaż wszyscy o tym wiedzą. Samo głosowanie odbyło się za pomocą odpowiednio wcześniej przygotowanych formularzy Google. Wyniki zaś zostały umieszczone za pomocą postów na Instagramie. Jak twierdzą prowadzący, skalę popularności konta TokTok Room może obrazować liczba osób głosujących, czyli prawie 500 000 głosów. Widać tu bowiem ogromne zaangażowanie, jak również potwierdza, że followersi w tym przypadku to nie tylko liczby, ale aktywni fani profilu.

Świat internetu bliżej niż zwykle

Nie ma co ukrywać, że takich profili w czasie pandemii będzie przybywać z dnia na dzień. Innym kontem, gdzie znajdują się plotki, jak również pierwowzór konta TikTok Room, było Shade Room. W Polsce natomiast mamy odpowiednim w postaci Vogule Poland. Z tym, że w tym przypadku komentowane są plotki, doniesienia i przewinienia gwiazd wszelakiego rodzaju: z TV, prasy, radia i internetu. Prawdopodobnie więc coraz bardziej wdraża się w rzeczywistość powiedzenie “internet pamięta”.  Coraz rzadziej również twórcom i gwiazdom pewne wpadki są szybko wybaczane. I będzie to się wciąż rozwijało, ponieważ tych twórców z roku na rok przybywa. A przy okazji TikTok Room doskonale widać również to, jak istotnym elementem rozrywki stają się social media.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail