X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Radio 357 – nowy, internetowy początek legend polskiego dziennikarstwa

Już dziś ruszyło nowe radio 357. Tworzą je tacy dziennikarze jak: Marek Niedźwiecki, Katarzyna Borowiecka, Piotr Kaczkowski, Michał Olszański itd.

Radio 357 – nowy, internetowy początek legend polskiego dziennikarstwaźródło: https://www.facebook.com/357Radio

reklama


Stało się! Dziennikarze znani i lubiani z audycji w Radiowej Trójce, postanowili wziąć sprawy w swoje ręce. I tak, do Radia Nowy Świat, dołącza dziś Radio 357.

Głosy, których brakowało

Po tym, jak ponad pół roku temu, w internecie rozbrzmiało Radio Nowy Świat, byli słuchacze Programu Trzeciego Polskiego Radia, mają kolejny powód do zadowolenia. Głosy uwielbiane przez nas, połączyły swoje siły. I tak zrodziła się idea stworzenia Radia 357. Na stronie radia czytamy:

Chcemy tworzyć taką antenę, jaką tworzyliśmy w jej najlepszych latach. Świeżą, odważną, opiniotwórczą, wyznaczającą nowe trendy. Nie interesuje nas odgrzewanie starych przebojów. Mamy dla Państwa projekt na miarę 2020 roku – nowoczesną formułę, którą pewnie byłoby dziś Państwa radio, gdyby przez ostatnie lata miało większe szczęście do zarządzających. Nie miało. Teraz nadrobimy tę stratę.

Radio 357 ruszyło dziś, 5 stycznia, o godzinie 6:30. Na tę chwilę, radiowcy zaczynają od Radia 0.9. Jednak stopniowo będą się rozwijać. Tak, aby w przyszłości stać się silnym, nowoczesnym radiem 2.0. Wszystko oczywiście uzależnione jest od zbiórki na serwisie Patronite.

Czy ma ono szansę?

Przykład Radia Nowy Świat pokazuje, że tak. Ale należy również zwrócić uwagę na to, że Radio 357 też ma już się czym pochwalić. 1 stycznia bowiem, na antenie radia pojawił się “Top Listy Radia 357”. Wyniki przewyższyły znacznie oczekiwania twórców stacji radiowej. Do radia dołączyło 247 tysięcy unikalnych użytkowników, a także 1,25 miliona streamów. Jak czytamy na stronie radia, prawdopodobnie zatem każdej piosenki “Top Listy Radia 357” słuchać musiało ponad 120 tysięcy odbiorców.

Dodatkowo, całość ma być apolityczna, wolna od jakichkolwiek wpływów, czy reklam. Liczy się tu wyobraźnia i limit jaki wyznaczy prowadzący audycję, jak również słuchacze i Patroni. Do zespołu Radia 357, na tę chwilę należą: Marek Niedźwiecki, Kuba Strzyczkowski, Piotr Stelmach, Katarzyna Borowiecka, Marcin Łukawski, Krystian Hanke, Michał Olszański, Paweł Sołtys, Tomek Michniewicz, Ola Budka, Marta Malinowska, Katarzyna Kłosińska, Ernest Zozuń, Izabela Woźniak, Michał Gąsiorowski, Andrzej Rudke, Roma Leszczyńska, Patrycjusz Wyżga, Ola Żaczek-Świstak, Marcin Cichoński, Gabi Darmetko, Agnieszka Szwajgier, Tomasz Jeleński, Anna Dudzińska, Katarzyna Pruchnicka, Tomasz Gorazdowski.

Gdzie można słuchać Radia 357?

Do wyboru w tym przypadku mamy kilka opcji. Pierwsza z nich, to ściągnięcie aplikacji odpowiednio na iOS i Androida. Druga, to wejście na stronę www.radio357.pl. Poza tym w: dekoderach Canal, OpenFM, WP Pilot, Patronite Audio, Replaio, MyTuner, MediaU, YamahaMusicCast, Frontier Nuvola, Radio Browse oraz w Radio Polska.

Wszystko zatem wskazuje na to, że akcja Ratujmy Trójkę przyniosła oczekiwany rezultat. Być może nie taki, jak oczekiwali na początku słuchacze, jednak ponownie możemy rano usłyszeć głosy. TE głosy!

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail