X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Twitter dodaje tła wideo w funkcji Fleets

Twitter rozwija Fleets. Od teraz pozwoli na zmianę tła w tej funkcji, zarówno w formie obrazu, jak i wideo.

Twitter dodaje tła wideo w funkcji Fleetsźródło: shutterstock.com

reklama


Fleets na początku nie do końca przypadło do gustu użytkownikom Twittera. Natomiast sam serwis czyni wszelakie starania, aby zmienić ich podejście do tej funkcji. Dlatego też postawił na urozmaicenie tła.

Fleets z nowymi tłami

Na Fleets pojawiły się nowe opcje, które mogą zdecydowanie przekonać do odmiany Instagram Stories na Twitterze. Od teraz bowiem, dostaniemy możliwość umieszczania obrazu lub wideo, jak tła w naszym Fleets. Podobnie jak inne treści wizualne, będzie je można dodać zarówno z rolki aparatu, jak również robiąc zdjęcie lub nagrywając wideo w czasie rzeczywistym.

przykład Fleets

źródło: socialmediatoday.com

Rozwój nowej opcji jest dowodem na to, że uprzedni brak zachwytu ze strony użytkowników, nie do końca spotkał się ze zrozumieniem przez serwis. Może i dobrze, ponieważ w rezultacie, wiele marek i twórców wykorzystało tę funkcję w praktyce. Nie zmienia to jednak zdania sceptyków tego pomysłu. Uważają oni bowiem Fleets jako zaburzenie tego, do czego pierwotnie służył Twitter.

Wciąż daleko w tyle

Jeden z serwisów zauważa, że wciąż Stories w wykonaniu Twittera to coś, co nie jest do końca rozwinięte. Trudno się w tym przypadku nie zgodzić. Wiadomym jest, że od samego początku relacje na poszczególnych social media miały się między sobą różnić. Jednak Instagram zdaje się być niemałą inspiracją dla Twittera. Co więcej, zapewne nikogo również nie zdziwiłaby sytuacja, gdyby na Fleets zaczęły pojawiać się nowe efekty AR czy chociażby naklejki żywcem ściągnięte ze Stories. Tak czy inaczej, należy jednak pochwalić taką praktykę Twittera. Jak już dobrze bowiem wiemy, krótkie, 24 godzinne treści cieszą się obecnie największą popularnością wśród wszystkich użytkowników social media.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail