X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Publiczne komentarze wyświetlane w relacjach – oto nad czym pracuje Facebook

Facebook pracuje obecnie nad możliwością wprowadzenia komentarzy publicznych w Stories. Taka opcja może nieco namieszać.

Publiczne komentarze wyświetlane w relacjach – oto nad czym pracuje Facebookźródło: shutterstock.com

reklama


Do tej pory relacje na Facebooku były pozbawione komentarzy. Jeżeli ktoś chciał zareagować na treści zawarte w Stories, mógł jedynie wysłać wiadomość prywatną. Jednak obecnie trwające testy giganta mediów społecznościowych wskazują na to, że sytuacja ta może ulec zmianie.

Komentarze widoczne w Stories

O nowych testach prowadzonych przez Facebooka, poinformował nas niedawno Matt Navarra, który udostępnił tweeta innego użytkownika.

Jak widać na powyższych zrzutach ekranu, teraz podczas oglądania czyjejś relacji, będziemy mogli zarówno napisać wiadomość prywatną, jak również umieścić pod treścią Stories komentarz. Co więcej, będzie on również widoczny publicznie, dla innych użytkowników, którzy również zdecydują się obejrzeć tę samą relację.

Na co może to wpłynąć?

Tak naprawdę może to wpłynąć na wiele kwestii. Jedną z nich jest możliwość zmiany kadrowania lub nawet formatu zdjęć i wideo widocznych w Stories. Ilość komentarzy może bowiem wpłynąć na widok i widoczność dodawanych przez użytkowników treści. I jest to zdecydowany minus. Jednak możemy tu również doszukać się plusów. Przede wszystkim, zwiększenia interakcji na linii twórca-odbiorca.

Na ten moment nie wiemy kiedy Facebook zdecyduje się wprowadzić tę opcję na stałe i czy w ogóle testy zakończą się pomyślnie. Natomiast biorąc pod uwagę fakt chęci wyróżnienia się na tle konkurencji, jak również zwiększenia zainteresowania Facebookiem u twórców, możemy oszacować, że już niebawem będziemy mogli obserwować tę opcje w praktyce. Czy to dobrze, czy źle? Niech każdy oceni sam.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail