X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Instagram będzie teraz komunikował naruszenia zasad medium oraz problemy techniczne

Po ostatnich awariach serwisu Instagram wprowadzi nowe monity ostrzegawcze dotyczące naruszeń zasad medium, jak i problemów technicznych.

Instagram będzie teraz komunikował naruszenia zasad medium oraz problemy techniczneźródło: shutterstock.com

reklama


Na temat Instagrama powstaje coraz więcej plotek, w tym o shadowbanach, które według serwisu nie istnieją. Jednak w rzeczywistości istnieją przesłanki ku temu, aby myśleć inaczej. Nasze zaniepokojenie mogą budzić również ostatnio częste problemy techniczne serwisu. Dlatego gigant dodaje teraz nowe rozwiązania, informujące o obydwu problemach.

Informacja o awariach serwisu

Ostatnio produkty Facebooka nie mają zbyt dobrej passy. I nie mamy tu nawet na myśli 6 godzinnej awarii serwisów, a mniejszych, które nie odbijają się już tak olbrzymim echem. Dlatego też, aby nie niepokoić użytkowników brakiem działania, Instagram postanowił stworzyć alerty ostrzegawcze, gdzie zostalibyśmy poinformowani o tym, dlaczego coś nie działa i, jeżeli będzie to możliwe, jak długo szacuje się prace nad tą awarią.

Jak widzimy, gdy wystąpi awaria, zobaczymy dwa monity. Pierwszy będzie dotyczył samej awarii, a kolejny wyświetli się nam już po jej zakończeniu. Czy to ma sens? W przypadku mniejszych awarii na pewno tak, ponieważ od razu dowiemy się co nie działa dobrze. Jednak, gdy powtórzy się to, co miało miejsce niedawno, czyli 6 godzinna awaria – monit stanie się bezużyteczny. Podobnie będzie to również wyglądało w sytuacji, gdy problemy techniczne będą związane z logowaniem do serwisu. Niezalogowani nie zobaczą bowiem takiego komunikatu.

Shadowban? Wejdź w status konta

No dobrze! Wydaje nam się, że nasze konto dostało shadowbana. Jak to sprawdzić? Najłatwiej wyszukując swój profil z innego konta. Ale to wymaga dużo zaangażowania, często ze strony innych osób. Dlatego Instagram postanowił nam to nieco ułatwić i wprowadził zakładkę o nazwie “Status konta”.

Takie rozwiązanie ma pomóc w zrozumieniu działań serwisu i sposobu dystrybucji. Zobaczymy tam co wpływa na to, że nasze posty trafiają do mniejszego grona odbiorców. Co ciekawe, będzie się on podświetlał wtedy, gdy Instagram wykryje naruszenia zasad. Natomiast użytkownik będzie mógł przejrzeć komunikat. Jeżeli nie będzie on zgodny z tym, jakie działania podejmował użytkownik, Instagram podpowie w jaki sposób może on się odwołać od niesprawiedliwej kary.

Takie rozwiązania mają być nową polityką Instagrama, który sprawia wrażenie, jakby chciał serwis wejść w dialog ze swoimi użytkownikami. I jest to również z pewnością coś, co realnie wpłynie na komfort użytkowania z medium. Niestety, na wprowadzenie tych opcji nasz kraj będzie musiał jeszcze trochę poczekać. Natomiast już niebawem będą mogli cieszyć się z niej mieszkańcy USA.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail