X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Instagram znowu w tyle. TikTok dodaje głosy postaci z Disneya w opcji zamieniającej tekst na mowę

Disney rozpoczął współpracę z TikTokiem. W związku z tym, już niebawem syntetyczne głosy w opcji zamiany tekstu na mowę, zastąpią znane nam te, które znamy z bajek.

Instagram znowu w tyle. TikTok dodaje głosy postaci z Disneya w opcji zamieniającej tekst na mowęźródło: unsplash.com

reklama


Z TikTokiem nie ma żartów. Jednego dnia inne serwisy społecznościowe kradną jego pomysły. Drugiego aplikacja proponuje ponownie coś ciekawszego i wyróżniającego się na tle konkurencji. Tym razem jest to współpraca z Disneyem. Głosy bohaterów będą możliwe do wykorzystania w opcji zamiany tekstu na mowę.

Instagram chciał, TikTok zrobił

Ostatnie działania dotyczące rozwoju Facebooka i Instagrama, czyli produktów firmy Meta wyglądają tak, jakby gigant stosował ciągle skróty klawiszowe: Ctrl+C oraz Ctrl+V. Natomiast TikTok, niczym Struś Pędziwiatr sunie przed siebie, szukając kolejnych ścieżek po których może biec dalej. Dlatego w kwestii opcji zamiany tekstu na mowę, postanowił rozwinąć najsłabszy punkt narzędzia, czyli mowę syntetyczną. Tu, głosy przejmą postacie z bajek Disneya, o czym niedawno zostaliśmy poinformowani na Twitterze.

Lider wśród mediów społecznościowych?

TikTok nie lubi oglądać się za siebie. Natomiast czy można go nazwać liderem wśród social mediów? Tak i nie. Wciąż bowiem na czele rankingów w wielu kategoriach widnieją produkty Mety. Jednak TikTok jest najchętniej pobieraną aplikacją i to tu przenosi się coraz więcej osób nie tylko z młodego, ale również starszego pokolenia. Poza tym, to właśnie rozwiązania wdrożone przez tę firmę są zachętą do kopiowania dla konkurencji. A co nie mniej ważne, nawet gdy podobne opcje pojawiają się na innych serwisach, TikTok doskonale wie co zrobić, aby nie odciągnąć od siebie uwagi innych i nie skończyć tak, jak inne aplikacje, które gdy zostały skopiowane, praktycznie przestały być uważane za istotne. To jest, jak na tę chwilę, największa siła marki. A urocze głosy bohaterów Disneya na nowo rozpoczną wiralowe szaleństwo, gdzie ulubiony bohater wypowiada zdania, które sami chcielibyśmy usłyszeć.

Zapraszamy do wypełnienia ankiety

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail