X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Najlepsze kampanie z udziałem influencerów w 2021 roku – Polska

Poznajmy najlepsze kampanie z udziałem influencerów w Polsce, zrealizowane w 2021 roku, które wskazali eksperci.

Najlepsze kampanie z udziałem influencerów w 2021 roku – Polskaźródło: shutterstock.com

reklama


Ach, ci influencerzy! Czasami dosyć nas denerwują, ale zdarzają się też momenty wzruszeń czy uśmiechu, za które również odpowiadają. Nic więc dziwnego, że marki w dalszym ciągu widzą w influencerach olbrzymi potencjał, a kampanie przynoszą zamierzone lub nawet lepsze efekty.

W związku z naszą tradycją przedstawiamy Wam zatem najlepsze kampanie z udziałem influencerów w 2021 roku, w Polsce. O wskazania najlepszych kampanii i wypowiedzi poprosiliśmy ekspertów z agencji VMLY&R, Biura Podróży Reklamy, Kamikaze, INSIGNIA, More Bananas, Dziadek do orzechów czy 180heartbeats + JUNG V MATT.

Dlaczego influencerzy?

Influencer marketing to rozwiązanie, które nie zawsze na początku wydaje się opłacalne, natomiast wyniki wielu kampanii, zwłaszcza z udziałem tych czołowych influencerów, potrafią pozytywnie zaskoczyć. Zwłaszcza tych, którzy w taki rodzaj kampanii zainwestowali. Cały czas bowiem traktujemy twórców internetowych tak, jak swoich znajomych. Ufamy im bardziej niż reklamom marek, a nawet poleceniom rodziny czy bliskich znajomych. Nic więc dziwnego, że marki planujące duże kampanie, często korzystają z pomocy influencerów. Dlatego przy współpracy z ekspertami, przygotowaliśmy zestawienie najlepszych kampanii z udziałem influencerów w roku 2021, w Polsce. Które działania zwróciły ich uwagę?

MATA x McDonald’s

Potrójny cheesburger, vanilla matcha latte (matchak latte) oraz średnie frytki – oto zestaw z McDonalds, który ostatnio zrobił niemałe zamieszanie. Swoim nazwiskiem sygnuje go bowiem Mata, czyli popularny obecnie raper, który na swoje koncerty przyciąga tłumy. Ruch popularnej sieciówki z żywnością fast food okazał się niezwykle trafiony. Szacuje się bowiem, że dzięki tej kampanii nastąpił wzrost przychodów marki o ponad 60%, w stosunku do tego samego okresu sprzed roku.

Sama kampania zaś opiera się na jasnym przekazie. Wszystko zostało przedstawione za pomocą wyrazistych kolorów, przepełnionych futuryzmem. Zobaczymy w niej rozwiązania przyszłości, a w rezultacie także wybór odpowiedniego, tego najlepszego zestawu, który wybrał raper. Na końcu zaś pada zdanie wypowiedziane przez artystę: Chłopaki! Kiedyś mak będzie mój. Na końcu zaś słyszymy słynne już hasło kampanii: Mata przejął maka!

Martyna Kowalczyk-Rudzka, Social Media Manager, Kamikaze

Martyna Kowalczyk-Rudzka

Martyna Kowalczyk-Rudzka

Kampania, która zebrała podobną liczbę dobrych i złych opinii. Co do słuszności promowania fast foodów wśród nastoletnich odbiorców Maty można się kłócić, ale bezsprzecznie jest to jedna z najgłośniejszych kampanii marki we współpracy z influencerem, dająca firmie McDonald’s jeden z najlepszych wyników sprzedaży w tym roku. W zestawie pojawiła się m.in. Matcha(k) Latte, która nie trafiła w gust części konsumentów, dlatego Mata poinformował na swoich kanałach social media, że można ją wymienić na inny napój, co spodobało się jego fanom.
W kampanii okraszonej wyrazistymi kolorami i oryginalnością rapera, zabrakło jedynie lepszego oznaczenia wizualnego samego zestawu, który nie miał dedykowanych opakowań, ani wlepek, pojawiających się na bannerach promocyjnych.

Podobnego zdania co Martyna Kowalczyk-Rudzka są także inni eksperci.

Emil Cichoński

Emil Cichoński

Emil Cichoński, Influencers Lead, VMLY&R

Marka zapraszając do współpracy artystę, który jest aktualnie niepodważalnym głosem swojego pokolenia, udowodniła, że świetnie odnajduje się w aktualnych trendach. Pokazała również, że posiada ogromną odwagę, bo biorąc pod uwagę skalę całego przedsięwzięcia, było prawie pewne, że wywoła tym skrajnie różne komentarze. Nie podlega jednak wątpliwości, że ostatecznie współpraca rapera z siecią restauracji okazała się strzałem w dziesiątkę, która zapewniła wzrost sprzedaży o ponad 60% w stosunku do analogicznego okresu rok wcześniej.

Agnieszka Sosnowska, CEO agencji Biuro Podróży Reklamy

Tutaj ogromne brawa za skuteczność dotarcia do grupy docelowej. I konwersję na sprzedaż, która pod wpływem kampanii ponoć wzrosła o ponad 60%. Sam przekaz jest bardzo wdzięczny, jak to u McDonald’s bardzo zorientowany na produkt – powstał nawet dedykowany wariant produktu. Wszystko było dość spójne komunikacyjnie, wyraziste i prowokujące do komentowania. Influencer wywołał oczekiwany przez markę efekt. Sprowokował zainteresowanie i zainicjował dyskusję, która rozwinęła się dość szeroko i nawet rykoszetem zahaczyła również o producenta video i jego relacje z pracownikami.

Lody Ekipy

Bitwa o lody Ekipy obok sklepowych zamrażarek była być może nieco mniej drastyczna niż bitwa pod Empikiem, ale równie efektowna. Lodów sorbetowych marki Koral w polewie o smaku gumy balonowej, ze strzelającą posypką, które powstały we współpracy z niezwykle popularną Ekipą Friza chciał spróbować każdy. Rodzice w pocie czoła przemierzali alejki supermarketów i rozpychali łokciami przy zamrażarkach. Tam, gdzie były one – lody w kolorowym, i jak się później okazało, wartościowym papierku.

post o lodach Ekipy na profilu Koral

źródło: facebook.com/PPLKORAL

post o lodach Ekipy na profilu Koral

źródło: facebook.com/PPLKORAL

Nie da się tu również nie wspomnieć o genialnych RTM-ach sklepów, które informowały o dostępności tego niemalże deficytowego produktu w swoim asortymencie.

Agnieszka Sosnowska, CEO agencji Biuro Podróży Reklamy

Agnieszka Sosnowska

Agnieszka Sosnowska

Fenomen tej kampanii polegał na tym, że zamiast reklamowania produktu Ekipa stała się jego medialnym włodarzem. Influencerzy nie tworzą jednak masowych produktów FMCG. To była nowość. Do tego swoje zrobiła popularność Friza i jego Ekipy w grupie docelowej oraz bardzo prosty i prymitywny patent polegający na handlowaniu papierkami po lodach, które niby osiągały na OLX zawrotne ceny. Ta mieszanka okazała się wybuchowa. Niedobory produktu w sklepach znane z PRL. Rekord sprzedaży w 40-letniej historii firmy Koral. Kampania dziesięciolecia, chyba nie do powtórzenia.

Kampanię tę wskazali również inni eksperci.

Emil Cichoński, Influencers Lead, VMLY&R

Idealny przykład współpracy marki z influencerami, która spowodowała, że produkty szybko stały się towarem bardzo trudno dostępnym. Lody chcieli spróbować nie tylko odbiorcy Ekipy, ale prawie wszyscy, którzy o nich słyszeli, co najlepiej świadczy o ogromnym sukcesie. Sukcesie, który na pewno będzie bardzo ciężko powtórzyć, o czym najlepiej świadczą wypuszczone kilka miesięcy później napoje, które nie wzbudziły już takiego zainteresowania.

Martyna Kowalczyk-Rudzka, Social Media Manager, Kamikaze

Współpraca Ekipy Friza z firmą Koral to idealny przykład, jak dobrze wykorzystać wpływ influencerów do sprzedaży w świecie offline. Dzięki odpowiednio dobranemu produktowi do grupy docelowej oraz komunikacji opartej na ogromnej popularności youtuberów wśród młodzieży, o fenomenie lodów Ekipy było głośno w całej Polsce. Sami przedstawiciele firmy Koral nie spodziewali się aż takiego hype’u na swój produkt. Dzieci i nastolatkowie z całego kraju zrobili zamieszanie, które zmusiło firmę do uruchomienia dodatkowej linii produkcyjnej, aby sprostać potrzebom rynku. Ten case udowadnia, że wystarczy prosty mechanizm i odpowiedni dobór influencerów do grupy konsumentów, aby zrealizować cele ponad oczekiwania.

OLX – Fanatyk wędkarstwa

Jak trafić w inteligentny, lecz wciąż zabawny sposób do widza i użytkowników internetu? Prosty sposób na to znalazł OLX. Wykorzystał on popularność past, a w zasadzie copypast, które w ostatnich latach pobijają sieć internetową. Są to historyjki, które w teorii nie mają prawa wydarzyć się w rzeczywistości, są surrealistyczne. Użytkownicy zaś je kopiują (copy) i wklejają (past) dalej. Występuje w nich Piotr Cyrwus.

Jak do tej pory, najsłynniejsza była pasta „Mój stary to fanatyk wędkarstwa”, za którą jest odpowiedzialny Malcolm XD. I właśnie w nawiązaniu do niej, OLX stworzył serię filmów, którą zatytułowaną „Fanatyk. Historia prawdziwa”. Celem była reklama wypożyczalni na OLX, która w rezultacie, cieszyła się olbrzymim powodzeniem.

Jacek Szczepan, Marketing Strategist, More Bananas

Jacek Szczepan

Jacek Szczepan

Pasta, która stała się memem. Mem, który stał się viralem. Viral, który stał się influencerem. Przypadek? Nie sądzę. Osoba odpowiedzialna za marketing OLX doskonale wiedziała, co robi. Patrząc na zasięgi i dyskusje wokół kampanii przyniosła ona spodziewany sukces, a także została zauważona przez media, które… dodatkowo ją podkręcały.
Ode mnie plus za kreatywność, a także zaangażowanie reżysera oryginalnego “Fanatyka” – Michała Tylki. Bardzo dobry i strategicznie przemyślany ruch – dzięki temu całość wyszła autentycznie.

Samsung, Unlock it Live

Samsung Unlock it Live to pierwsze tego typu wydarzenie w Polsce. Prowadzącymi wydarzenie była dwójka topowych influencerów na TikToku – Magda Bereda i Kuba Norek. Jak twierdzą tiktokerzy, nazwa wydarzenia podchodziła od zadań, jakie dostali użytkownicy. Mieli oni bowiem odblokowywać poszczególne nagrody, jakie na nich czekały. A do wygrania było całkiem sporo, m.in. topowe produkty Samsung Galaxy.

@magdaberedaniby lama, a jeden ruch i mamy jednorożca 🦄 dzięki za ten live! fajnie było 🙌🏻 ##ad♬ dźwięk oryginalny – MAGDA BEREDA

Natalia Rączka, Influencer Manager, Insignia

Natalia Rączka

Natalia Rączka

Trend związany z live streamingiem wykreował się podczas pandemii. W Polsce nie jest on jeszcze tak popularny jak np. w Azji, ale marki mogą go efektywnie wykorzystać w swojej komunikacji, właśnie tak, jak zrobił to Samsung w akcji Unlock It Live. Marka zrobiła pierwszy brandowy stream na TikToku, którego prowadzącymi byli: Magda Bereda i Kuba Norek. W trakcie transmisji influencerzy otrzymali zestaw wyzwań i gier, które musieli ukończyć, a także umożliwili swoim obserwatorom zadawanie im pytań, co jeszcze bardziej zwiększyło zaangażowanie odbiorców w całą akcję. Dobór influencerów, ich charyzma i zaangażowanie miało tutaj kluczowe znaczenie. Dodatkowo zadziałał efekt zasięgu twórców, im więcej osób przyłączyło się do transmisji, tym lepsze były zniżki, więc osoby oglądające mogły natychmiast zachęcić znajomych do wzięcia udziału. Jest to zdecydowanie ciekawe podejście do wprowadzania innowacji jeśli chodzi o nowe formaty i sposoby przyciągania nowych odbiorców, a także zwiększenie sprzedaży. Udało mi się dotrzeć do informacji, że w Polsce 34% sprzedaży S21 w okresie kampanii pochodziło właśnie z Unlock it Live.

Reserved RE.DESIGN

Jak rozmawiać o emocjach? To trudne, zwłaszcza w okresie, kiedy oprócz swoich codziennych problemów, zmagamy się z pandemią. W swojej kampanii RE.DESIGN marka Reserved postanowiła więc uświadomić nam wszystkim, jak istotne jest dbanie o tę sferę naszego zdrowia. Ponadto kampania zmusza do refleksji nad zbędnymi podziałami, jakie tworzymy między sobą. W związku z tym, zaprezentowała jedną kampanię dla mężczyzn i kobiet, a dodatkowo stworzyła wręcz małe dzieło sztuki przypominające filmy z lat ubiegłych, w których słyszymy potrzeby, jakie posiada pokolenie Z.

W kampanii padają słowa określające emocje i przedmioty. Można również doszukać się powiązania z filmem Krzysztofa Kieślowskiego „Gadające głowy”. Jeden z bohaterów spotu powtarza bowiem pytanie, które we wspomnianym filmie często pada: Kim jestem? na co odpowiada podobnie, jak tamci bohaterowie: Jestem człowiekiem. W kampanię zostali zaangażowani influencerzy tacy jak: Nina Przegalińska, Miłosz Kulesza, Janek Marek, Maja Janowska itd.

Sylwia Rytel, Social Media Supervisor, 180heartbeats + JUNG V MATT

SylwiaRytel

SylwiaRytel

Na tle wszystkich kampanii jakie miały miejsce w 2021 zdecydowanie wyróżnia się Reserved RE.DESIGN. Kolekcję wiosna-lato 2021 współtworzyli przedstawiciele Generacji Z. Nie ograniczyli się jednak tylko do projektowania i wyboru ubrań. Efektem szczerych rozmów z twórcami było uruchomienie Telefonu Zaufania Młodych, a to dla wielu młodych oznaczało możliwość uzyskania pomocy w walce z psychicznymi skutkami pandemii. Całość kampanii wizualnie połączyła dwa światy – modowe sesje zdjęciowe oraz naszpikowany memami świat internetu. Influencerzy zostali wykorzystani jako pretekst do wejścia w obszar, w którym marka dotąd nie była obecna.

Emil Cichoński, Influencers Lead, VMLY&R

Zaangażowanie influencerów do realnej współpracy przy każdym etapie powstawania nowej kolekcji to wciąż bardzo rzadko spotykany scenariusz, który zasługuje na wyróżnienie. Efektem ich działań nie były tylko nowe produkty w sklepie, ale przede wszystkich uświadamianie odbiorców o rzadko dostrzeganych problemach zdrowia psychicznych nastolatków w Polsce, który wielokrotnie poruszali w trakcie trwania współpracy z marką.

OLX i Internetowe Porady Roberta Makłowicza

Niech pierwszy rzuci kamień ten, kto nigdy nie widział lub nie słyszał o programie „Makłowicz w podróży”. Starsze pokolenia z sentymentem więc spojrzą na nową kampanię OLX, młodsi zaś zrobią to z uśmiechem na twarzy. Kucharz stał się bowiem bohaterem wielu memów czy występów kabaretowych, a ponieważ ma do siebie dystans, kolejne firmy zgłaszają się do niego w celu nawiązania współpracy.

Sama kampania składa się z kilku odcinków, która nawiązuje do wcześniej wspomnianego przeze mnie programu telewizyjnego. Robert Makłowicz odwiedza w niej miejsca i ludzi, którzy częstują go jedzeniem. Całość kończy się drobną lekcją korzystania z OLX, celem, której jest poinformowanie użytkowników o cyberprzestępstwach czy próbach oszustwa w obrębie serwisu.

Katarzyna Skoczylas, Art Director, Dziadek do orzechów

Katarzyna Skoczylas

Katarzyna Skoczylas

W ostatnim czasie mieliśmy do czynienia z mocną eksploatacją wizerunku Roberta Makłowicza. Nie trzeba było śledzić jego kanału na YouTube i profili w mediach społecznościowych, by co chwilę „wpadać” na kucharza w sieci – również za sprawą marek, które promował. Obserwując te współprace nasuwa mi się jeden wniosek – „w Internecie nie łykamy wszystkiego”. Rozpoznawalna twarz to za mało, jeśli promujemy produkt w oderwaniu od osoby – również przy współpracy z influencerami. Tutaj pojawia się OLX i okazuje się, że można w autentyczny sposób połączyć produkt z postacią. Edukacyjne filmy, które są kontynuacją strategii marki, prowadzone są w narracji typowej dla Roberta Makłowicza. Perfekcyjnie łączą przekaz z osobą influencera: wiedzą, doświadczeniem i całym anturażem. Każdy, kto zna działalność kucharza wie, że tutaj wszystko się zgadza.

Kampania ta została uznana za najlepszą również przez Agnieszkę Sosnowską.

Agnieszka Sosnowska, CEO agencji Biuro Podróży Reklamy

Jest pełna wdzięku i bardzo dowcipna. Makłowicz budzi sympatię, jest wyrazisty, znany z bonmotów i memów, a dzięki temu w pewnych kręgach wręcz kultowy. Zaaranżowane scenki video to solówki copywriterów. Gag goni gag. I dobrze. Fajnie kiedy reklama opiera się na dwuznacznościach, bawi i jednocześnie zmusza do myślenia. Cała seria video prezentuje się bardzo dobrze. Taki stand-up w reklamie.

ING – porozmawiajmy o pieniądzach

Nie potrafimy rozmawiać o pieniądzach. Boimy się przyznać to tego, że zostaliśmy oszukani poprzez naszą naiwność lub zarabiamy za mało. O dużych pieniądzach również nie lubimy mówić, ponieważ jest to odbierane jako przejaw pychy. Dlatego bank ING postanowił wyjść nam naprzeciw i zachęcić nas do tego, abyśmy odważyli się mówić o tym głośno. W tym celu powstała kampania „Porozmawiajmy o pieniądzach”, do której zostali zaangażowani influencerzy. Wśród nich znalazł się, m.in.: Karol Paciorek, Red Lipstick Monster czy Martin Stankiewicz. Całość przypomina zaś typowe commentary, gdzie komentowane są poszczególne historie przedstawiane przez influencerów, z którego każdy z nas może wyciągnąć odpowiedni wniosek na przyszłość.

 

Natalia Rączka, Influencer Manager, Insignia

Pieniądze nie muszą być stresującym tematem, który nas dzieli. To właśnie pokazują influencerzy w kampanii społecznej ING.  Połączenie influencerów z różnych kategorii (Karol Paciorek, Red Lipstick Monster, Martin Stankiewicz i Izak) odkryło przed nami różne punkty widzenia na temat finansów, które ukazano za pomocą charakterystycznego formatu commentary video. Przedstawienie własnych doświadczeń influencerów sprawia, że treści są autentyczne i niezwykle przyjemne w odbiorze, a przede wszystkim docierają do młodszej grupy odbiorców, która może utożsamić się z historiami influencerów.

Najman i Stanowski przechodzą na „Ty” – Tyskie

Tyskie już jakiś czas temu zasłynęło z tego, że zaprasza wszystkich do przejścia na Ty. I to bez względu na to kim i jacy jesteśmy. Natomiast w tym roku miała miejsce niesamowita akcja godzenia ze sobą dziennikarza Krzysztofa Stanowskiego oraz pięściarza Marcina Najmana. Mężczyźni pokłócili się ze sobą podczas jednego z wywiadów. Na dalszym etapie, Najman wyzwał Stanowskiego na pojedynek, na którym ten się nie pojawił. Całą sytuację zaś idealnie wykorzystał browar Tyskie, który zaproponował im przejście na „Ty” i zamianę rękawiczek bokserskich, na szklanki pełne piwa.

Katarzyna Skoczylas, Art Director, Dziadek do orzechów

Konflikt tytułowych bohaterów był jednym z tematów, które rozgrzewały publiczność w ubiegłym roku. Wiele osób śledziło przepychanki, czekając na dalszy rozwój wydarzeń. Nim doszło do eskalacji, z początkiem 2021 roku temat podchwyciło Tyskie. Marka, wykorzystując kolejną, potencjalnie konfliktową sytuację, gładko wślizgnęła się między panów ze swoim wieloletnim komunikatem – przechodzenia na „Ty” pomimo rzeczy, które nas dzielą. Akcja, przy całej swej spontaniczności, była wycelowana w punkt: oto marka (co warto dodać, będąca sponsorem Kanału Sportowego, na antenie którego również miało miejsce spięcie) urealniła swoje marketingowe hasło – pomogła załagodzić autentyczny konflikt, którego byliśmy obserwatorami.

Jestem kobietą – YES

Przyszedł czas i na kampanię, której nie zobaczymy w TVP. Natomiast poza tą stacją telewizyjną, zdecydowanie warto chociaż raz ją obejrzeć. To zdecydowanie jedna z tych reklam, która nie upiększa świata, pokazuje naturalność, jak i codzienność kobiet. Mimo że marka YES zajmuje się biżuterią, ta jest tu jedynie dodatkiem, który nie przysłania całości kampanii.

W samej kampanii zobaczymy influencerów takich jak: Aleksandra Żebrowska, Bogna Golec, Aleksandra Wiederek-Barańska czy Katarzyna Zillmann – wioślarka, wicemistrzyni olimpijska, mistrzyni świata i Europy i nie tylko. Na początku tego wzruszającego wideo pojawia się kobieta karmiąca dziecko w muzeum. Dalej zobaczymy również kobietę chorująca na raka piersi, całującą się z inną kobietą czy starszą kobietę pokazującą, że wiek to tylko i wyłącznie liczba.

Martyna Kowalczyk-Rudzka, Social Media Manager, Kamikaze

Kobiecość każdy rozumie po swojemu, bo każda kobieta jest inna, wyjątkowa. I o tym właśnie mówi świąteczna kampania biżuterii YES. Kobieca siła, walka z konwenansami i afirmacja swojego ciała to modny motyw ostatnich miesięcy i lat, który wciąż się nie nudzi. Marka Yes postawiła na kampanię stojącą w opozycji do konkurencyjnej marki biżuterii Apart, która co roku wypuszcza świąteczną reklamę opartą o idealny świat i luksus. Świadomość konsumentów jest coraz większa, a co za tym idzie, chcą oni utożsamiać się z markami, których produkty wkładają do koszyka. Blichtr przechodzi do lamusa, a wartości i głębszy przekaz kampanii, szczególnie świątecznych, wygrywa ze sztucznym, wyidealizowanym obrazem.

BodyBoom – #TwojaSuperMoc

TikTok to obecnie najpopularniejsze medium. W dodatku coraz częściej korzystają z niego najrozmaitsze marki, które angażują do kampanii czołowych influencerów. Jedną z takich marek jest BodyBoom, która zaangażowała influencerki, m.in. Wersow, Olę Nowak, Ewę Zawadę, Evelinę Ross, Klaudię Tarkę i Sabinę Pawlik oraz stworzyła ciekawy challenge o nazwie #TwojaSuperMoc. Aby dołączyć do wyzwania, wystarczyło odtworzyć gwiazdorski układ taneczny do ulubionej muzyki, oznaczenie profilu marki, a także dodaniu hashtagu #TwojaSuperMoc. Celem wyzwania, było zdobycie nowej ambasadorki marki. Poza tym można było wygrać także profesjonalną sesję zdjęciową, iPhone’a 12 pro, zestaw kosmetyków FaceBoom SuperStar, okładkę w Glamour i oczywiście, wspomniany wcześniej kontrakt z marką.

Natalia Rączka, Influencer Manager, Insignia

Marka BodyBoom w tym roku wykorzystała potencjał viralowy TikToka. Stworzyła hashtag challenge #TwojaSuperMoc, dzięki któremu mogła wyłonić ambasadorkę nowej linii kosmetyków wśród użytkowników tej platformy. Cała komunikacja była wspierana poprzez topowe TikTokerki (Wersow, Ewę Zawadę czy też Kingę Sawczuk), które ogłaszały taneczne wyzwanie u siebie na profilach. To idealny przykład umiejętnego dopasowania kampanii do platformy i jej użytkowników. A przede wszystkim ciekawy sposób na pozyskanie ambasadorki, która podpisała z marką roczny kontrakt na współpracę. Do tego marka pozyskała ciekawy content od użytkowników, który mogła wykorzystać w swoich kanałach komunikacji. Zdecydowanie mogę tę akcję zaliczyć do jednej z najbardziej wyróżniających się w branży beauty w 2021 roku.

Samsung

Samsung nawiązał współpracę z Włodim Włodarczykiem (@wlodi4444), na którego profilu znajdziemy wiele memów i kreatywnych treści. Twórca zbudował wokół siebie społeczność ponad 171 tysięcy użytkowników, którzy chętnie oglądają jego oryginalne grafiki. Smartfony Galaxy zostały przedstawione tam w dość nietypowy sposób.

Sylwia Rytel, Social Media Supervisor, 180heartbeats + JUNG V MATT

Sięganie do języka memów przez marki, które do tej pory nie były z tym kojarzone, nie jest czymś nowym. Samsung już pewnego czasu na mniejszą skalę współpracuje z @wlodi4444, tworząc zabawny content trafiający prosto w serca grupy docelowej. Podobnie jak w przypadku Reserved, influencer staje się “wejściówką” i otwarciem komunikacji, która do tej pory nie była stylem marki, ale jest dobrze postrzegana przez grupę.

Klucz do sukcesu? Twórca jest idealnie dobrany do grupy docelowej, nawet jeśli nie jest kojarzony przez masy.

Kampanie z udziałem influencerów

Kampanie z udziałem influencerów z roku na rok są coraz lepsze. Reklamodawcy, firmy i marki zaczynają też coraz lepiej rozumieć, na czym polega dobra kampania, którą odbiorca nie będzie czuł się zmęczony. Każda wymieniona przez ekspertów jest na swój sposób wyjątkowa. Uczy, wzrusza, czasami bawi. Ale z pewnością przyciąga do siebie odbiorców i wywołuje w nich emocje. A przecież to właśnie jedna z kluczowych zasad dobrej kampanii.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail