X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

5 rzeczy, na które musisz uważać wybierając kantor Bitcoin

W jaki sposób wybrać odpowiedni kantor Bitcoin? Oto pięć podstawowych kwestii, na które warto zwrócić uwagę.

5 rzeczy, na które musisz uważać wybierając kantor Bitcoinźródło: shutterstock.com

Artykuł Partnera

W roku 2009 na świecie pojawiło się coś, co było początkiem nowej ery na rynku finansowym. Tym czymś był Bitcoin, czyli pierwsza kryptowaluta. Po ponad 12 latach od tego wydarzenia, Bitcoin jest nie tylko środkiem inwestycyjnym znanym na całym świecie, ale również staje się powoli pełnoprawnym środkiem płatniczym. Gdzie jednak można kupić bitcoiny i jak zacząć swoją przygodę w świecie kryptowalut?

Bitcoin. Środek płatniczy czy bańka inwestycyjna?

Opinii na temat kryptowalut jest tyle i osób je wygłaszających. Nie zmienia to faktu, że bitcoiny są coraz częściej pożądanym środkiem płatniczym, a w ich posiadaniu jest wiele znanych osób, nie tylko z branży finansowej. Niektórzy traktują je tylko jako sposób na dywersyfikacje swoich oszczędności, a inni używają ich w trakcie płatności na różnego typu platformach internetowych. Skąd jednak te bitcoiny pochodzą?

Gdzie zdobyć bitcoiny

Kupić bitcoiny można w kantorze kryptowalutowym. Są to strony internetowe, rzadziej stacjonarne miejsca, gdzie można wymienić, kupić i sprzedać swoje kryptowaluty, tak samo, jak w klasycznym kantorze.

Na co uważać wybierając kantor? Pięć podstawowych aspektów

Wybór kantorów jest naprawdę duży i różnorodny. Niektóre różnią się tylko wyspecjalizowaną ofertą, ale inne mogą być potencjalnie niebezpieczne, a korzystanie z nich może wiązać się z utratą znacznych środków pieniężnych. Dlatego wybierając kantor dla siebie warto kierować się kilkoma prostymi aspektami, które pozwolą wybrać kantor dobrze pasujący do potrzeb.

1. Bezpieczeństwo transakcji

Absolutnie podstawowy temat do sprawdzenia, gdy wybiera się kantor kryptowalut. Miejsce może mieć niską prowizje, był szybkie i wygodne, a nawet oferować darmową kawę do każdej transakcji, ale jeśli nie jest bezpieczne, to nie ma sensu z niego korzystać. Nie warto ryzykować utraty pieniędzy z powodu drobnej różnicy w cenie czy opcji dodatkowych. Dlatego właśnie bezpieczeństwo w postaci choćby odpowiedniego szyfrowania strony jest tak ważne.

2. Wybór i wypłacalność różnych walut

Gdy już wiadomo, że kantor jest rzetelny i bezpieczny, wtedy warto wziąć pod uwagę ilość dostępnych walut lub kryptowalut i poszukać informacji na temat wypłacalności. W tym mogą pomóc opinie internetowe, czy choćby informacje na temat ruchu na stronie. Nie znaczy to, że kantory skupiające się tylko na kilku walutach są złe i niewarte uwagi. Może się zdarzyć tak, że pomimo dostępności tylko kilku walut, dane miejsce może specjalizować się kupnie i sprzedaży bitcoinów lub innej krytpowaluty, a tym samym być najkorzystniejszym ich źródłem, dlatego aspekt ten należy zestawić z innymi cechami danego miejsca.

3. Dostępne metody płatności

Ludzie są różni. Niektórzy preferują używać tylko swojej karty płatniczej, nawet w internecie. Inni nie wyobrażają sobie płacić inaczej niż przelewem, a jeszcze inni szukają zawsze miejsca, gdzie wpisać kod Blik. Niezależnie od preferencji warto zwrócić uwagę na ilość dostępnych metod płatności. Duża ich ilość świadczy o tym, że dany kantor myśli o potrzebach i preferencjach swoich klientów, ale również zwiększa wiarygodność danego miejsca, bowiem współpracuje z dużymi spółkami odpowiedzialnymi za poszczególne metody.

4. Różnice w cenach kupna/sprzedaży

Niektóre kantory pobierają bardzo wysoką prowizje, przez co kupno bitcoinów się tam po prostu nie opłaca. Aczkolwiek może się również zdarzyć tak, że pomimo nieopłacalności kupna, cena sprzedaży może być atrakcyjniejsza niż gdzieś indziej. W związku z tym, warto porównywać ceny w poszczególnych miejscach, bowiem można sporo w ten sposób zaoszczędzić. Niektóre oferty mogą też być ograniczone czasowo, co powoduje, że nie warto się przywiązywać do jednego miejsca, ale trzymać rękę na pulsie.

5. Dodatkowe opcje

Ostatnim, ale często równie istotnym aspektem wyboru kantoru są wszystkie opcje dodatkowe. Promocje, program lojalnościowy lub partnerski, oferty połączone i wszelkie tego typu rzeczy. Często może się zdarzyć, że właśnie takie drobne szczegóły mogą być wyjątkowo korzystne dla konkretnej sytuacji, konkretnej osoby i nie warto ich pomijać, bowiem możliwe, że kupując bitcoiny zyska się unikalną wartość dodaną.

Chcesz kupić lub sprzedać Bitcoina? Szukasz sprawdzonego kantoru? Zobacz szybki i bezpieczny Kantor Bitcoin OdkryjBitcoin.pl

Artykuł Partnera

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail