X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Czemu VPN jest aż tak ważny z perspektywy marketerów cyfrowych?

VPN jest rozwiązaniem, które może pomóc w różnych działaniach marketingowych. Jakie są jego największe zalety?

Czemu VPN jest aż tak ważny z perspektywy marketerów cyfrowych?źródło: unsplash.com

Artykuł Partnera

Digital marketing rządzi się własnymi prawami. Z Internetu i social mediów korzystają każdego dnia miliardy ludzi. Aby dotrzeć do grupy docelowej trzeba mieć dobry plan, pomysł oraz – narzędzia. Marketer cyfrowy musi stale aktualizować wiedzę i śledzić bieżące trendy. Podstawową funkcją, bez której marketing cyfrowy nie mógłby funkcjonować, jest wirtualna sieć prywatna tj. VPN. Dlaczego jest ona aż tak ważna i jakie są jej największe zalety?

VPN wpływa na SEO

SEO to dla wielu nawet bardzo doświadczonych w branży osób ogromna tajemnica. Wpływ na nie ma bowiem mnóstwo czynników, które w zależności od algorytmów ulegają częstym zmianom. VPN jest w tym przypadku bardzo przydatny, ponieważ pomaga wykorzystać pliki cookie we właściwy sposób. W rezultacie, przekłada się to na wyższą pozycję w rankingu wyszukiwarek. 

Czasami, aby “oszukać” algorytmy korzystamy z tzw. trybu incognito. VPN jest jednak znacznie lepszym i bardziej zaawansowanym rozwiązaniem. Zmienia bowiem adres IP na adres serwera, co znacząco wpływa na anonimowość i bezpieczeństwo w sieci. Z perspektywy SEO, pozwala to na lepsze zweryfikowanie SERP, czyli wyników wyszukiwania (informacji, których szukają w przeglądarkach użytkownicy). 

Wiedza to potęga!

VPN pozwala na zdobycie realnej przewagi nad konkurencją. Z czego to wynika? Przede wszystkim, jeśli korzystamy z własnego adresu IP, to może być on bez problemu śledzony. W rezultacie, konkurencja zna nasze ruchy i może im przeciwdziałać. VPN maskuje naszą działalność, dzięki czemu możemy być zawsze o krok przed wszystkimi. Takie rozwiązania oferuje Surfshark VPN – oprogramowanie, które z łatwością dostosujesz do wszystkich swoich potrzeb. Pomoże ono także w analizie działań konkurencji, ale bez ich wiedzy. Ukryty adres IP wspomoże wszelkie działania marketingowe. 

Co więcej, VPN rozwiąże problemy wynikające z lokalnych SEO w różnych częściach globu. Adres IP można bowiem dostosować do danego rynku i w ten sposób lepiej przeanalizować jego działanie. Zobaczysz w ten sposób wyniki wyszukiwania w innych krajach, a wyniki porównasz. Dowiesz się także więcej o klientach, optymalizujesz strony docelowe i otrzymasz wiedzę na temat właściwych słów kluczowych.

Dodatkowo, VPN pomoże w tworzeniu linków i internetowej promocji. Wszystko jest kwestią odpowiedniej widoczności, choć niekiedy adres IP może zostać zablokowany. Z VPN ten problem przestaje istnieć, co przekłada się na lepszy dostęp do stron internetowych i narzędzi online, a także anonimowe przeglądanie i generowanie dowolnej liczny linków. 

Oczywiście, kluczowa jest też kwestia bezpieczeństwa. W przypadku publicznych połączeń z siecią Wi-Fi istnieje spore ryzyko, że pewne dane wyciekną do informacji publicznej.  Z pomocą VPN, poufne dane przekazywane między zespołem marketingowym będą szyfrowane i właściwie zabezpieczone. W ten sposób szansa na wykradzenie wrażliwych informacji poprzez na przykład cyber atak hakerów, jest ograniczona do minimum. 

Lepszy marketing w mediach społecznościowych

VPN pomaga także dotrzeć do grupy docelowej w mediach społecznościowych – zwłaszcza w innych krajach. Dzięki temu, zainteresowanie odbiorców będzie znacznie większe, a to z kolei przełoży się na lepsze wyniki sprzedażowe i kolejne strategiczne pomysły. Platformy mediów społecznościowych magazynują również mnóstwo informacji dotyczących swoich użytkowników, a hakerzy mogą takie dane wykraść. Surfshark VPN minimalizuje takie ryzyko przez co komfort funkcjonowania biznesu jest znacznie wyższy. Co więcej, również w tym obszarze będziemy mogli śledzić działania konkurencji i monitorować m.in. wpływ ich decyzji na zadowolenie lub niezadowolenie konsumentów. 

Artykuł Partnera

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail