X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Michał Kempa, Margaret i Abelard Giza z akcją uświadamiającą Rosjan o wojnie w Ukrainie

Filmy z prawdą na temat wojny w Ukrainie, to kolejna akcja gwiazd i influencerów. Oto w jaki sposób chcą dzięki niej dotrzeć do Rosjan.

Michał Kempa, Margaret i Abelard Giza z akcją uświadamiającą Rosjan o wojnie w Ukrainieźródło: shutterstock.com

reklama


Dziś na Instagramie ruszyła akcja, która ma na celu dotarcie do Rosjan z prawdą na temat wojny w Ukrainie. Zapoczątkował ją Michał Kempa, a każdy, kto tylko chce pomóc influencerom, może zrobić to poprzez zwiększenie zasięgów.

Instagram jako nośnik wiedzy

Instagram to jedno z niewielu mediów społecznościowych, które nie zostały jeszcze zablokowane w Rosji. Dlatego też jeden z influencerów, Michał Kempa, postanowił wykorzystać swoje zasięgi i rozpoczął akcję edukacyjną w obrębie medium. Na swoim profilu umieścił on więc filmik pokazujący rzeczywistą sytuację w Ukrainie. Swoją społeczność zaś, prosi o zwiększanie zasięgów, poprzez polubienie posta, udostępnienie, a także oznaczanie w komentarzach znajomych. Dodatkowo, Kempa jako miejsce lokalizacji ustawił stolicę Rosji – Moskwę. Dzięki temu bowiem, filmik ma szansę znaleźć się na głównej stronie Instagrama, w propozycjach użytkowników w Rosji.

Influencer do akcji zaprosił również Margaret. Wokalista także zamieściła filmik pokazujący prawdę na temat wojny w Ukrainie. Tak jak Kempa, jako swoją lokalizację wybrała Moskwę i zachęca do zwiększania zasięgów posta.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Maggie (@margaret_official)

I chociaż akcja trwa dopiero od kilka godzin, filmy zbierają już potężne liczby polubień. A kolejni influencerzy i gwiazdy dołączają się poprzez udostępnianie akcji w swoim Stories lub tak jak m.in. Abelard Giza, również dodają film w swoim profilu.

Walka o prawdę

Prawda o tym, co obecnie ma miejsce w Ukrainie, jest na ten moment ukrywana przez Rosjan. Dlatego z dnia na dzień, powstaje coraz więcej akcji mających na celu uświadomienie Rosjan w tym temacie. Propozycja od Michała Kempy, Margaret i Abelarda Gizy to kolejne wykorzystanie medium, które jeszcze nie zostało zablokowane w Rosji. Miejmy również nadzieję, że zanim to się stanie, filmy zdążą dotrzeć do dedykowanych im odbiorców.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail