X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Prokuratura Generalna Federacji Rosyjskiej chce uznać Metę jako organizację ekstremistyczną

Meta na celowniku Prokuratury Generalnej Federacji Rosyjskiej, której nie podobały się wcześniejsze działania giganta.

Prokuratura Generalna Federacji Rosyjskiej chce uznać Metę jako organizację ekstremistycznąźródło: shutterstock.com

reklama


To, co obecnie dzieje się na świecie, z pewnością przejdzie do historii. Tym bardziej, że do czynienia mamy nie tylko z wojną terytorialną, ale również cyfrową. W tej drugiej obecnie pod lupą jest Meta, która zdaje się nie być najłatwiejszym przeciwnikiem dla Rosji. Co więcej, Prokuratura Generalna Federacji Rosyjskiej chce uznać giganta, jako organizację ekstremistyczną.

Początki sporu

Jak wiele innych mediów, tak i Facebook został zablokowany w Rosji. Tymczasem, już w zeszły czwartek, Meta pozostająca firmą macierzystą medium, podjęła decyzję o tym, że będzie zezwalała na publikację treści z wrogim nastawieniem i szkalowaniem armii rosyjskiej, a także jej przywódców. Andy Stone, rzecznik Meta, zaznaczył natomiast w jednym ze swoich tweetów, że w dalszym ciągu nie będzie przyzwolenia na wzywanie do przemocy wobec rosyjskich cywili.

Jak możemy zauważyć, Stone jako przykład akceptowalnego języka w społeczności, podał życzenie śmierci żołnierzom z Rosji.

Reakcja Rosji

Na reakcję nie trzeba było długo czekać. Jak poinformował dziś Łukasz Kikś, dziś Prokuratura Generalna Federacji Rosyjskiej, postanowiła złożyć wniosek do sądu, w sprawie Meta.

Screen z aplikacji KIKŚ

źródło: aplikacja KIKŚ

Celem ma być uznanie firmy jako organizacji ekstremistycznej. Co więcej, przeciwko pracownikom giganta, zostało wszczęte śledztwo przez przedstawicieli Komitetu Śledczego Federacji Rosyjskiej. Powodem ma być nielegalne nawoływanie do przemocy wobec obywateli Rosji. Skutkiem zaś, zakazanie działalności produktów Mety na terenie całego kraju. Możemy się więc spodziewać, że już niedługo do listy aplikacji zakazanych w Rosji, dołączą także pozostałe produkty Mety.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail