X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Alternatywy dla Revoluta – co wybrać?

Na rynku pojawia się coraz więcej alternatyw dla Revoluta. Jakie rozwiązania i możliwości oferują? Zapraszamy do lektury poniższego artykułu.

Alternatywy dla Revoluta – co wybrać?źródło: www.freepik.com

Artykuł Partnera

Pierwsze skojarzenie z Revolutem to karta wielowalutowa i rozbudowana aplikacja mobilna pozwalająca skutecznie zarządzać osobistym budżetem. Brytyjski fintech przez lata skutecznie rozpychał się na rynku, jednak obecnie do głosu dochodzą jego konkurenci, w tym popularne banki uniwersalne. Sprawdź, z jakich alternatyw Revoluta możesz skorzystać?

Revolut jest powstałym w 2015 roku w Wielkiej Brytanii fintechem, który swoimi rozwiązaniami przekonał do siebie rzesze użytkowników. Aktualnie z Revoluta korzysta 18 milionów klientów indywidualnych oraz 500 tysięcy klientów biznesowych obsługiwanych w ponad 35 krajach. Brytyjski fintech swoją popularność zdobył głównie za sprawą aplikacji mobilnej oraz karty wielowalutowej pozwalającej dokonywać płatności międzynarodowych oraz przelewów krajowych i zagranicznych w różnych walutach po konkurencyjnym kursie i bez prowizji za przewalutowanie. Obecnie katalog usług oferowanych przez Revolut jest znacznie szerszy i obejmuje m.in. jednorazowe karty wirtualne, handel akcjami, zakup kryptowalut, programy zakupowe czy ubezpieczenia podróżne. Na rynku pojawia się jednak coraz więcej konkurentów oferujących alternatywne i autorskie rozwiązania. Bierzemy pod lupę wybrane z nich.

ZEN – harmonia osobistych finansów

Zen to rodzima odpowiedź na wybrane funkcjonalności Revoluta. Oferta skierowana jest do klientów indywidualnych i firmowych. Aplikacja pozwala na założenie konta z polskim numerem IBAN i skorzystania z karty wielowalutowej. W ZEN można również przechowywać środki w 30 walutach. Oprócz standardowych walut, jak PLN, EUR, USD czy CHF, dostępne są bardziej egzotyczne opcje jak rial katarski, bat tajski czy szyling ugandyjski. Pieniądze można wymieniać korzystając z ponad 500 par walutowych. Kartę ZEN Mastercard® można zamówić zarówno w formie fizycznej, jak i wirtualnej. Można połączyć je z usługami Google Pay i Apple Pay. Płatności można dokonywać również za pomocą opaski Mi Smart Band 6 NFC.

Pieniądze można łatwo przelewać na inne rachunki dzięki uproszczonym formularzom. Swoje konto można zasilić na wiele sposobów m.in. standardowym przelewem, przez system BLIK czy Trustly. Użytkownicy aplikacji mogą liczyć na szereg dodatkowych korzyści nazywanych “zenefitami”. Wśród nich wyróżnić można niemal natychmiastowy cashback sięgający nawet 15% kwoty wydanej na zakupy, dodatkowy rok gwarancji na zakupioną przy pomocy karty ZEN elektronikę czy usługę ZEN Care, dzięki której możemy liczyć na wsparcie w rozwiązaniu problemu związanego z nieprawidłowo zrealizowaną transakcją zakupu, np. uszkodzenie lub zagubienie przesyłki. Aplikacja ZEN w planie Gold kosztuje 0,99 euro miesięcznie. Opcja Platinum to już 4,99 euro miesięcznie. W obu przypadkach skorzystać można z bezpłatnego 30-dniowego okresu próbnego.

N26 – mobilny bank z Niemiec

N26 jest mobilnym bankiem, który posiada niemiecką licencję przyznaną przez niemiecki nadzór finansowy. Z kontem można połączyć się zarówno przez stronę internetową, jak i aplikację mobilną. Oferta banku N26 skierowana jest do klientów biznesowych i indywidualnych. Ci pierwsi skorzystać mogą z darmowego planu Standard, planu Smart wycenionego na 4,90 euro/mies. i planu Metal za 16,90 euro/mies. W wariancie bezpłatnym skorzystać można rozwiązań bankowości mobilnej, darmowych przelewów międzynarodowych i 3 darmowych wypłat miesięcznie w strefie euro. Do konta wydawana jest karta Mastercard, którą można podpiąć do usługi Google Pay lub Apple Pay. N26 oferuje także karty wirtualne. Wymiana walut odbywa się po korzystnych kursach we współpracy z Wise.

Wise – przechowywanie środków w 54 walutach

Wise, znane wcześniej jako Transerwise, jest brytyjskim fintechem działającym pod pełnym nadzorem FCA. Wise oferuje przede wszystkim przelewy w walutach obcych do 80 krajów bez ukrytych opłat, po rzeczywistym kursie wymiany. Koszt przelewu, potencjalne oszczędności i czas niezbędny na przekazanie środków można oszacować za pomocą udostępnionego kalkulatora. Wise to także wirtualny portfel pozwalający na otrzymywanie płatności w 10 walutach i darmowe przechowywanie 54 walut, które wymieniane są po kursie rzeczywistym. Klienci fintechu mogą skorzystać także z karty debetowej akceptowanej w 200 krajach. Kartę można wprowadzić także do usługi Google Pay i Apple Pay. Zamówienie “plastiku” kosztuje 41 zł. Otworzenie i prowadzenie konta w Wise jest darmowe. Fintech nie wymaga również utrzymywania minimalnego salda na rachunku, jednak za przechowywanie kwoty wyższej niż 15.000 euro przewidywana jest opłata na poziomie 0,40% rocznie.

A może tradycyjne konto w banku?

Revolut zyskał dużą popularność za sprawą “świeżości” usług, a także niskich kosztów, na które nie były przygotowane banki uniwersalne. Sektor bankowy odrobił jednak lekcje i stara się dostosowywać swoją ofertę do coraz bardziej wymagających oczekiwań klientów. W efekcie wiele instytucji oferuje nowoczesne aplikacje mobilne i systemy bankowości elektronicznej. Konto osobiste przestało być wyłącznie miejscem do przechowywania pieniędzy i realizacji podstawowych transakcji finansowych. Aktualnie rachunki oszczędnościowo rozliczeniowe oferują m.in. realizację przelewów na numer telefonu dzięki usłudze BLIK, płatności zbliżeniowe, zakup biletów komunikacji miejskiej, opłacanie parkingów i przejazdów autostradą, zakup ubezpieczenia czy błyskawiczną wymianę walut w kantorze online. Do tego dosyć powszechne stały się karty wielowalutowe pozwalające unikać opłat za przewalutowanie i innych kosztów podczas podróży zagranicznych.

Dokładając do tego działalność banków kontrolowaną przez krajowy nadzór, gwarancje zdeponowanych środków do równowartości 100.000 euro w jednym banku, a także wsparcie specjalistów w języku polskim, można powiedzieć, że przewagi fintechów w wielu obszarach ulegają zatarciu. Oczywiście część z nich może być niekwestionowanym liderem w ramach pojedynczych usług, ale trudno mówić tu o jednoznacznej dominacji. Poszukując rozwiązań oferowanych przez krajowe banki warto skorzystać z rankingu kredytów gotówkowych, który prowadzony jest przez serwis Bankier SMART. Czytelne zestawienie pozwoli porównać oferty nie tylko pod kątem generowanych kosztów, ale także proponowanych funkcjonalności. Przy okazji można również sprawdzić, czy w zamian za założenie konta i spełnienie dodatkowych warunków przewidziana jest dodatkowa premia pieniężna.

Artykuł Partnera

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail