X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Meta pozwana za kradzież nazwy i znaku towarowego mniejszej firmy

Nieuczciwość powoli staje się drugim imieniem firmy Meta, czyli dawnego Facebooka. Tym razem jednak mniejsza firma postanowiła nie odpuścić i wnieść sprawę do sądu.

Meta pozwana za kradzież nazwy i znaku towarowego mniejszej firmyźródło: shutterstock.com

reklama


Od kiedy Facebook postanowił zmienić swoją nazwę, co jakiś czas dochodzą nas głosy o tym, że jest ona plagiatem. Tym razem jednak nie obędzie się bez procesu sądowego. Do czynienia mamy bowiem nie tylko z przywłaszczeniem sobie nazwy firmy, ale również znaku towarowego.

Meta vs. META

Podobne historie są nam już znane z przeszłości. Od kiedy bowiem Facebook zmienił swoją nazwę, co jakiś czas pojawiają się nowe osoby z oskarżeniem dotyczącym kradzieży. Nie inaczej jest również w tym przypadku, chociaż tym razem gigant nie powinien być zdzwiony. Według doniesień Meta.is, dokładnie 8 miesięcy trwały negocjacje na temat porozumienia w sprawie nazwy i znaku towarowego. Wszystko niestety bezskutecznie, dlatego też mała firma postanowiła wnieść pozew przeciwko gigantowi.

Meta.is przyznaje, że boi się tego, co czeka ją w przyszłości, natomiast nie wyobraża sobie nie walczyć o to, co wraz z pracownikami było budowane przez 12 lat. Tym bardziej, że obydwie firmy są amerykańskie, a ich działania mogą być ze sobą kojarzone. Pierwotna Meta, chociaż w głównej mierze zajmuje się instalacjami artystycznymi, działa również w branży związanej z rozszerzoną rzeczywistością. W związku ze zdarzeniami i sytuacjami, z jakimi kojarzony jest gigant, nie jest on zbyt dobrze odbierany przez społeczeństwo. Mała firma zaś boi się, że jej opinia dostanie rykoszetem. A jak twierdzi, bardzo by tego nie chciała, ponieważ według nich działania dawnego Facebooka są toksyczne i sami nie zgadzają się z nimi na co dzień.

Kłopoty w raju?

I to już od dawna. Zmiana nazwy w przypadku Facebooka miała odwrócić naszą uwagę od spraw, w których firma wolałaby się nie wypowiadać. Niestety po tej zmianie wcale nie jest lepiej. Kolejne projekty upadają, firma zaczyna odnotowywać spadki finansowe, użytkownicy odchodzą, a inwestycja w kryptowaluty nie przyniosła satysfakcji ani przychodów takich, jakich oczekiwał Zuckerberg. Trzeba natomiast przyznać, że sama batalia w sądzie jest odważnym krokiem ze strony Meta.is. Tym bardziej, że pomimo znaczących naruszeń, także dotyczących nieuczciwej konkurencji, dawny Facebook jest potężnym przeciwnikiem. I wiele spraw z jego udziałem zakończyło się nie do końca sprawiedliwie. Jak będzie tym razem? Zobaczymy!

Zapraszamy do wypełnienia ankiety

Polecamy raport

Raport redakcji SOCIALPRESS

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail