X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Meta zamyka Novi. Czy to koniec powiązań giganta z kryptowalutami?

Po wielu ekscesach w sprawie wdrożenia kryptowalut, przyszedł czas na rezygnację z wirtualnego portfela Novi. Czy to koniec przygody Meta w tym temacie?

Meta zamyka Novi. Czy to koniec powiązań giganta z kryptowalutami?źródło: shutterstock.com

reklama


Mark Zuckerberg od zawsze najbardziej koncentruje się na rozwoju Metaverse, jak i kryptowalutach. Niestety, o ile na ten moment pierwsze jego zainteresowanie idzie chociażby nieznacznie do przodu, tak cyfrowe waluty są wciąż jego niedoścignionym marzeniem.

Pożegnanie z wirtualnym portfelem

Na początku była zmiana nazwy, a teraz przyszedł czas na pożegnanie. Meta potwierdziła, że chce zamknąć Novi, czyli wirtualny portfel do przechowywania kryptowalut. Jak przekazała firma, platforma zakończy swoją działalność z dniem 1 września. Natomiast jeżeli jakiś użytkownik chciałby jeszcze dodać do Novi nowe środki, będzie mógł to zrobić do 20 lipca. Warto jednak zaznaczyć, że sama Meta nie zachęca do wpłacania funduszy do portfela, ponieważ oznacza to dla niej, jak i dla samego użytkownika, więcej komplikacji.

Co zatem stanie się ze zgromadzoną walutą osób, które zdecydowały się je ulokować w Novi? Powinni oni przelać je na swoje konto tak szybko, jak jest to możliwe. Jeżeli jednak ten termin przegapią, waluta zostanie sprzedana, a zysk z niej będzie przelany na konto użytkownika, podane podczas rejestracji.

Koniec z rynkiem kryptowalut?

Najpewniej nie, ponieważ to zagadnienie jest obecnie na głównej liście Marka Zuckerberga, szefa Meta. Natomiast trzeba uczciwie przyznać, od samego początku firma nie odnosiła na tym polu spektakularnych sukcesów. Wręcz przeciwnie. Pojawiały się głosy niezadowolenia ze strony ekonomistów i polityków w związku z przekrętami, praniem brudnych pieniędzy czy też zaniżeniem wartości waluty, z której korzystamy na co dzień.

Nie zmienia to jednak faktu, że być może w przyszłości możemy spodziewać się nowych propozycji rozwiązań w tym temacie od Meta.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail