X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Polecane książki o mediach społecznościowych

Czasami warto spojrzeć na social media z perspektywy osób doświadczonych. Dlatego proponujemy kilka pozycji książkowych, gdzie wiedza na ich temat nie traci na wartości.

Polecane książki o mediach społecznościowychźródło: shutterstock.com

reklama


Wirtualny świat zmienia się tak dynamicznie, że może się wydawać, iż pisanie książek na jego temat nie ma sensu. W końcu, zanim książki trafią do księgarni, zawarte w nich informacje mogą być już dawno nieaktualne. Nic bardziej mylnego! Po wiele pozycji warto sięgnąć, bo opisywane w nich procesy i mechanizmy to wiedza, która nie traci na wartości. Dlatego przeczytaj proponowane przez nas tytuły i spójrz na media społecznościowe z innej perspektywy!

Kreowanie marki osobistej

Co robisz, kiedy chcesz znaleźć informacje na temat interesującej Cię osoby? Z pewnością wyszukujesz jej profil w serwisach społecznościowych. Dokładnie tak samo postępują Twoi klienci i partnerzy biznesowi, potencjalni pracodawcy oraz nowo poznane w różnych okolicznościach osoby. Wszystko, co publikujesz w internecie, przestaje być prywatne. Dlatego warto wiedzieć, przede wszystkim jak korzystać z social mediów, tak by sobie nie zaszkodzić, ale też jak je wykorzystać, by zwiększyć swoje szanse na sukces zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym.

Książka Marcina Żukowskiego „Ty w social mediach. Podręcznik budowania marki osobistej dla każdego” omawia zagadnienie budowania marki osobistej, czyli personal branding w bardzo przystępny, zrozumiały sposób. Z rad zawartych w tej pozycji skorzystają zarówno osoby prowadzące profile w mediach społecznościowych na własny użytek, jak i te, które chcą wykorzystać je do celów biznesowych.

Okładka książki.

źródło: empik.com

Godna uwagi jest też pozycja, którą napisali Guy Kawasaki i Peg Fitzpatrick, czyli „Jak cię widzą, tak cię piszą. Sztuka autopromocji w mediach społecznościowych”. Materiał jest zaprezentowany w formie krótkich podpunktów, które od razu można wcielić w życie. Wskazówki dotyczą budowania pozytywnego w sieci, netykiety i wykorzystywania potencjału poszczególnych serwisów społecznościowych.

Okładka książki.

źródło: empik.com

Jeśli zainteresuje Cię temat personal branding, to możesz też sięgnąć po kilka innych pozycji, takich jak:

 • „Wizerunek publiczny w internecie. Kim jesteś w sieci?” Sergiusza Trzeciaka,
 • „Jak dbać o wizerunek w mediach społecznościowych” Tomasza Reicha,
 • „Silne marki osobiste zmieniają świat” Agnieszki Walczak-Skałeckiej,
 • „Droga do gwiazd. Jak budować wizerunek i markę osobistą?” Aliny Stasiak.

Książki o social media w biznesie

Mówi się, że jeśli nie ma Cię na Facebooku, nie istniejesz. Nie inaczej jest z firmami. One również powinny być obecne w sieci i to nie tylko na portalu Marka Zuckerberga. Książki o mediach społecznościowych pomogą wykorzystać potencjał najbardziej popularnych portali, ale też usystematyzować wiedzę na temat funkcjonowania social mediów. Zyskanie szerszej perspektywy jest niezbędne, by po pierwsze nie działać po omacku, a po drugie, by prowadzić spójne działania w każdym z kanałów komunikacji. Zatem, jakie książki o social mediach polecamy przedsiębiorcom?

Usystematyzować wiedzę na temat social media pomoże wspomniany już Marcin Żukowski, tym razem w książce „Twoja firma w social mediach. Podręcznik marketingu internetowego dla małych i średnich przedsiębiorstw”. Najnowsze wydanie omawia aktualne trendy, więc jest to pozycja jak najbardziej na czasie.

Okładka książki.

źródło: empik.com

Doskonałą książką jest też pozycja „Content marketing i social media. Jak przyciągnąć klientów?”, którą napisała Barbara Stawarz-García. Autorka dużo miejsca poświęca zagadnieniu budowania społeczność wokół marki w social media i prowadzenia komunikacji w mediach społecznościowych.

Okładka książki.

źródło: empik.com

Książki o social media niejednokrotnie sugerują zupełnie nowe spojrzenie na portale społecznościowe. Tak jest w przypadku pozycji Agnieszki Grzechynki „Lean Social Media. Szczupłe zarządzanie marką w mediach społecznościowych”. Czy można połączyć filozofię lean z mediami społecznościowymi, tak aby osiągnąć niespotykaną dotąd efektywność? Okazuje się, że tak!

Okładka książki.

źródło: empik.com

Przedsiębiorcom powinny być też przydatne takie książki o mediach społecznościowych jak:

 • „Skuteczne social media. Prowadź działania, osiągaj zamierzone efekty” Anny Miotk,
 • „Księga Adsów. Twój przewodnik po dżungli social mediów” Franciszka Georgiewa,
 • „Perswazja w Social Media, czyli jak sprzedawać tam, gdzie inni zdobywają tylko lajki” Mirosława Skwarka,
 • „Strategia komunikacji w social mediach” Norberta Oruby,
 • „Zrozumieć social media” Artura Rogulskiego.

Książki o social media napisane przez polskich ekspertów najlepiej odpowiadają naszym rodzimym realiom, czasem jednak warto sięgnąć po pozycje zagranicznych specjalistów w zakresie marketingu. Dlatego polecamy takie tytuły jak:

 • „Media społecznościowe bez ściemy. Jak kreować markę” Jasona Falls’a i Erika Deckers’a,
 • „Jak zarabiać w mediach społecznościowych. Rozwijaj firmę dzięki nowoczesnym narzędziom marketingowym” Jamie Turner’a i Reshmy Shah.

Polecamy też książki o mediach społecznościowych, poświęcone działalności biznesowej w konkretnych serwisach. Wśród nich są takie pozycje jak:

 • „Skuteczna reklama na LinkedIn” Artura Jabłońskiego,
 • „Twitter – sukces komunikacji w 140 znakach. Tajemnice narracji dla firm, instytucji i liderów opinii” Eryka Mistewicza,
 • „Video marketing nie tylko na YouTube” Magdaleny Daniłoś,
 • „Jak zbudować silną markę na instagramie. Praktyczny przewodnik pozyskiwania klientów” Katarzyny Jury,

Choć większość informacji na temat działalności w mediach społecznościowych można znaleźć w sieci, to ich wyszukiwanie jest pracochłonne i czasochłonne. Dlatego warto poszerzać swoją wiedzę z pomocą książek, które przekazują ją w bardzo syntetyczny i przyjazny sposób – odpowiedni zarówno dla tych, którzy chcą zyskać ogólne pojęcie na temat social mediów, jak i dla tych, którzy w tej dziedzinie się specjalizują, lecz chcą wciąż wiedzieć więcej i więcej.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail