X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Podcasty o sztuce. Wiedza, inspiracje i historia

Obraz, rzeźba, malarstwo czy fotografia. Prezentujemy kilka podcastów, w ramach których wysłuchasz o sztuce.

Podcasty o sztuce. Wiedza, inspiracje i historiaMuzeum Narodowe w Sztokholmie/ źródło: unsplash.com

reklamaŻyjemy w czasach szybkiego postępu technologicznego, rozbuchanego konsumpcjonizmu oraz nieustannego pędu do kariery i pieniędzy. Dlatego dla przeciwwagi, mocniej niż kiedykolwiek wcześniej, potrzebujemy artystycznych bodźców. Ciekawe podcasty o sztuce zaszczepiają w słuchaczach miłość do sztuki, uwrażliwiają na piękno i rozwijają twórcze postawy. To źródło inspiracji dla artystów oraz skarbnica wiedzy dla odbiorców kultury i sztuki. Przygotowaliśmy kilka propozycji.

Dawno temu w sztuce

podcast Dawno temu w sztuce

źródło: spotify.com

Wielu z nas nosi w sobie przekonanie, że na zajęciach poświęconych historii sztuki wieje nudą. Nic bardziej mylnego. Podcasty o historii sztuki takie jak „Dawno temu w sztuce” udowadniają, że sztuka i związane z nią historie mogą być naprawdę fascynujące. W każdym odcinku można znaleźć niezwykłe opowieści, których z całą pewnością nie słyszeliśmy w szkole.

Przed obrazem – muzeum w słuchawkach

podcast Przed obrazem muzeum w słuchawkach

źródło: spotify.com

Podcast o sztuce „Przed obrazem” zabierze Cię w fascynującą podróż po największych i najciekawszych muzeach z całego świata. Nagrania zostały skonstruowane tak, aby towarzyszyć słuchaczom zarówno podczas zwiedzania na żywo, jak i podczas wirtualnych wizyt w muzeach. Poznanie szerszego kontekstu pozwoli lepiej docenić oglądane dzieła sztuki.

Otulina o sztuce

podcast Otulina o sztuce

źródło: spotify.com

Podcasty o historii sztuki dają nam klucz do zrozumienia sztuki dawnej. Właśnie taki jest podcast „Otulina o sztuce”. Nagrania szybko rozpalają wyobraźnię i fascynację dziełami, które wydają się zapomniane. Co ciekawe, ich autorka opowiada nie tylko o sztuce, ale też o kulisach pracy kustosza i kuratora muzeum oraz historyka sztuki.

sztuki robi

podcast Sztuki robi

źródło: spotify.com

„Sztuki robi” to podcast o sztuce, w którym znajdziemy niezwykłe rozmowy z artystami oraz animatorami kultury, historykami i krytykami sztuki. Rozmowy dotyczą malarstwa, rzeźby, fotografii i innych sztuk plastycznych, a także teatru, tańca, muzyki, filmu. Z pewnością każdy znajdzie wśród wielu tematów te, które są dla niego najbardziej interesujące.

Konik Kreatywny

podcast Konik Kreatywny

źródło: spotify.com

Wywiady z artystami, projektantami i ekspertami związanymi z rynkiem sztuki można także znaleźć na kanale „Konik Kreatywny”. To rozmowy o kolekcjonowaniu dzieł sztuki, o rynku sztuki w Polsce i na świecie, ale i o budowaniu marki artysty we współczesnym świecie, a wszystko to z ogromnym entuzjazmem i dużą dozą wrażliwości na piękno.

Rzeczy piękne

podcast Rzeczy Piękne

źródło: spotify.com

Podcast o sztuce „Rzeczy piękne” jest tworzony z myślą o tych, których fascynuje rękodzieło. Dlatego na kanale można znaleźć liczne rozmowy z artystami i rzemieślnikami, którzy tworzą wyjątkowe dzieła sztuki. Czym inspirują się twórcy pięknych rzeczy? Jak wygląda proces twórczy u każdego z nich? Jak podążać ich śladami? O tym wszystkim opowiadają niezwykli goście podcastu.

Fotograficznie rzecz biorąc

podcast Fotograficznie Rzecz Biorąc

źródło: spotify.com

W świecie, w którym zdjęcia może robić i publikować każdy, warto docenić fotografię artystyczną, przestawiającą świat widziany oczami artystów. Podcast „Fotograficznie rzecz biorąc” jest źródłem ciekawostek na temat fotografii artystycznej, dla tych którzy interesują się tą dziedziną sztuki, jak i źródłem inspiracji dla tych, którzy taką sztukę tworzą. Każdy kolejny gość podcastu pokazuje fotografię w zupełnie nowym świetle, więc trudno się nią nie zafascynować.

Zawód artystka

podcast Zawód artystka

źródło: spotify.com

Podcasty o sztuce najczęściej koncentrują się na historii sztuki i na odkrywaniu tajników artystycznego świata. Podcast „Zawód artystka” wyróżnia się na ich tle, ponieważ jest skierowany do artystów, którzy marzą o budowaniu własnego twórczego biznesu. Praktyczne porady na to, jak zaistnieć na rynku sztuki i rozwinąć własną markę, pomagają odnieść sukces w każdej dziedzinie sztuki.

Podcasty o sztuce udowadniają, że sztuka nie musi onieśmielać, nie musi nudzić, nie musi być przeznaczona tylko dla tych nielicznych wybrańców, którzy potrafią ją konsumować. Podcasty o sztuce zmniejszają też dystans pomiędzy artystami a odbiorcami ich twórczości, dzięki czemu sztuka może zagościć w życiu każdego z nas, czego wszystkim życzymy.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail