X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

WhatsApp informuje o uruchomieniu Kanałów – jak działa nowa funkcja?

WhatsApp Channels umożliwiają otrzymywanie prywatnych aktualizacji od ulubionych twórców z całego świata. Na czym dokładnie polega nowa funkcja?

WhatsApp informuje o uruchomieniu Kanałów – jak działa nowa funkcja?źródło: informacja prasowa

reklama


Jak informuje biuro prasowe Meta, Mark Zuckerberg opublikował na swoim profilu facebookowym informację o uruchomieniu WhatsApp Channels na 150 rynkach, w tym w Polsce. Kanały to nowy sposób na otrzymywanie aktualności i powiadomień od ulubionych twórców, organizacji czy zespołów sportowych.

Źródło interesujących treści

WhatsApp Channels działają na podobnej zasadzie, co niedawno wprowadzone na Instagramie Kanały. Użytkownicy mogą być na bieżąco z wiadomościami i treściami, które naprawdę ich interesują. Nowa funkcja jest stopniowo wprowadzana na poszczególnych rynkach – będzie globalnie dostępna w ciągu najbliższych kilku tygodni. Aby otrzymać powiadomienie, że Kanały są już dostępne w Polsce, można zapisać się na listę oczekujących.

Priorytetem dla WhatsApp było zachowanie wysokiego poziomu prywatności użytkowników. Dlatego też Kanały to zupełnie oddzielny obszar w aplikacji, odseparowany od prywatnych czatów. Co istotne, lista śledzonych kanałów nie jest widoczna dla innych użytkowników. Nie ma także możliwości dodania użytkownika do kanału bez jego zgody. Dodatkowo widoczne są tylko aktualności z kanałów, które rzeczywiście interesują danego użytkownika. WhatsApp nie będzie sugerować kanałów na podstawie prywatnych wiadomości, które pozostają pełni zaszyfrowane i prywatne.

Kanały do śledzenia są automatycznie filtrowane i polecane, między innymi na podstawie kraju, w którym użytkownik się znajduje. Istnieje także możliwość samodzielnego przeszukiwania i odkrywania nowych kanałów na podstawie ich popularności czy liczby obserwujących.

źródło: informacja prasowa

Istotne usprawnienia

WhatsApp Channels zaprojektowano również z myślą o zminimalizowaniu nadmiaru informacji. Domyślnie powiadomienia na kanale są wyciszone, umożliwiając użytkownikom kontrolę nad widocznością aktualności. Przed dołączeniem do danego kanału możliwe jest również częściowe sprawdzenie historii kanału, aby zdecydować, czy chcemy go obserwować.

Na administratorach kanałów spoczywa także odpowiedzialność za publikowane treści. WhatsApp zapowiada, że Kanały będą sprawdzane pod kątem wytycznych, a nadużycia mogą skutkować nawet zawieszeniem danego kanału.

WhatsApp obiecuje, że to tylko początek, a w przyszłości dodanych zostanie więcej funkcji, na które wpływ będą miały opinie użytkowników. Uruchomiono także oficjalny kanał WhatsApp, pozwalający na śledzenie nowych usprawnień.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail