X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Co oferuje YouTube Premium Family? Przegląd korzyści i funkcji 

Filmy bez ograniczeń i reklam oraz odtwarzanie w tle dla całej rodziny? Oto najważniejsze informacje na temat YouTube Premium Family.

Co oferuje YouTube Premium Family? Przegląd korzyści i funkcji źródło: shutterstock.com

reklama


YouTube, czyli platforma umożliwiająca bezpłatne publikowanie, udostępnianie i komentowanie filmów, która jest z nami już od niemal 20 lat, bije rekordy popularności na całym świecie. Nic więc dziwnego, że serwis postanowił zaproponować użytkownikom dodatkowe, płatne usługi w ramach YouTube Premium Family. Co daje subskrypcja i czy warto z niej korzystać? 

Co daje YouTube Premium Family?

Zacznijmy od wyjaśnienia, jak działa YouTube Premium Family. Przede wszystkim w ramach miesięcznej subskrypcji użytkownicy mogą oglądać interesujące ich materiały wideo bez jakichkolwiek reklam. Reklamy nie pojawiają się ani w serwisie YouTube, ani w aplikacji YouTube Music lub YouTube Kids.

Komfort korzystania z YouTube wzrasta też dzięki możliwości odtwarzania filmów i muzyki w tle, podczas korzystania z innych aplikacji, a także przy zablokowanym ekranie smartfona lub tableta. Udogodnieniem jest też możliwość pobierania filmów po to, by obejrzeć je później w trybie offline. 

Odtwarzanie w tle / YouTube Premium

Odtwarzanie w tle / źródło: youtube.com/premium/family

Dodatkowo użytkownicy YouTube Premium Family mogą tworzyć spersonalizowane konta, dzięki czemu serwis będzie proponował najciekawsze materiały, odpowiednio do zainteresowań i historii oglądania. 

Cena miesięcznej subskrypcji

Wiedząc, co w ramach płatnej rodzinnej subskrypcji oferuje serwis, pozostaje pytanie ile kosztuje YouTube Premium Family? Aplikacja oferuje miesięczny okres próbny, zatem pierwszy miesiąc to jest bezpłatny. Potem subskrypcja rodzinna to koszt 46,99 zł miesięcznie. Płatności są pobierane cyklicznie.

Ile kosztuje YouTube Premium na rok? Dokładnie 563,88 zł, gdyż serwis nie przewiduje opcji wykupu usługi na rok z dodatkowym rabatem. 

YouTube Premium Family

źródło: youtube.com/premium/family

Alternatywą dla subskrypcji rodzinnej jest subskrypcja indywidualna, która kosztuje obecnie 25,99 zł miesięcznie. 

YouTube Premium – ile urządzeń?

W ramach subskrypcji można założyć pięć prywatnych kont dla użytkowników od 13. roku życia. Co ważne, osoby korzystające wspólnie z konta rodzinnego muszą mieć ten sam adres.

Serwis nakłada również na użytkowników limit strumieniowania filmów i muzyki. W ramach subskrypcji rodzinnej można jednocześnie odtwarzać filmy na czterech urządzeniach. Jeśli zaś chodzi o muzykę, to w jednym momencie każdy z użytkowników może korzystać z YouTube na jednym urządzeniu.

Warto przy tym zaznaczyć, że korzystanie z różnych aplikacji lub przeglądarek internetowych, nawet na tym samym urządzeniu jest traktowane jako korzystanie z serwisu na oddzielnych urządzeniach. 

YouTube Premium Rodzina – jak dodać znajomego?

Tak jak wspominaliśmy, subskrypcją można podzielić się z pięcioma domownikami. Aby to zrobić, użytkownik pełniący funkcję administratora grupy rodzinnej, dodaje poszczególnych użytkowników do konta rodzinnego. Każdy, kto chce skorzystać z usługi, musi posiadać konto Google. Po dodaniu użytkownika do grupy rodzinnej otrzymuje on własne, spersonalizowane konto. 

Jak wyłączyć usługę Premium?

Możliwość skorzystania z udogodnień oferowanych przez serwis dla wielu użytkowników może być bardzo atrakcyjną opcją. Jednak, co jeśli po pewnym czasie postanowimy wyłączyć usługę? Jak zrezygnować z YouTube Premium?

Wystarczy wejść w zakładkę „płatności i subskrypcje” na swoim koncie Google, przejść do „subskrypcji” i na liście odnaleźć usługę YouTube Premium Family. Po kliknięciu uzyskamy więcej szczegółów na temat wykupionej usługi i opcję „anuluj subskrypcję”. Wybranie tej opcji wystarczy, aby zakończyć subskrybowanie YouTube Premium Family.

Co ważne, usługę można anulować i wznowić w dowolnej chwili, trzeba jednak pamiętać, że serwis nie zapewnia zwrotu środków w przypadku rezygnacji w trakcie okresu rozliczeniowego.  

Bez wątpienia wykupienie usługi YouTube Premium zarówno w wersji rodzinnej, jak i indywidualnej jest wartą rozważenia opcją, szczególnie dla tych, którzy dużo czasu spędzają na oglądaniu dostępnych filmików i na słuchaniu muzyki. Eliminacja reklam, możliwość korzystania z serwisu w tle i inne udogodnienia sprawiają, że korzystanie z platformy daje użytkownikom dużo większą przyjemność. 

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail