X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Zmiana zaczyna się od Ciebie – weź udział w konkursie i wygraj ponad 5000 euro!

Działasz na rzecz zmian społecznych? Zgłoś swój projekt do konkursu MyImpact i zdobądź nagrodę pieniężną, która pomoże rozwijać Twoje inicjatywy!

Zmiana zaczyna się od Ciebie – weź udział w konkursie i wygraj ponad 5000 euro!

reklama


Konkurs „Be Active, Be Your Change” organizowany przez redakcję VIBEZ w ramach projektu #MamWpływ i ma na celu wzmocnienie aktywizmu społecznego wśród osób z pokolenia Z. Inicjatywa zachęca młodych dziennikarzy, twórców treści i aktywistów do podzielenia się swoimi najciekawszymi i najbardziej wpływowymi projektami.

Jak wziąć udział?

Jeśli jesteś Zetką, wyślij zgłoszenie i dołącz do niego swoje projekty – artykuły, filmiki na YouTube, TikToku czy Rolki na Instagramie. Wskaż, jak za pomocą nowych mediów i innowacyjnych formatów dziennikarskich edukujesz odbiorców w tematach społecznych, zdrowia psychicznego bądź ekologii, oraz jak inicjujesz dyskusje o tych sprawach.

Zgłoszenie może również zawierać strategie tworzenia angażujących materiałów i virali, które motywują odbiorców do działania i przyczyniły się do realnych zmian społecznych.

źródło: vibez.pl/myimpact

Kryteria oceny prac

Komisja konkursowa będzie oceniać nadesłane prace z uwzględnieniem różnych aspektów, w tym warsztatu dziennikarskiego, umiejętności twórczego wykorzystania multimediów oraz technik narracyjnych. Szczególną uwagę poświęci też na interaktywność treści i ich zdolność do utrzymania uwagi odbiorców.

Ważne będą również kryteria, takie jak przestrzeganie standardów etycznych, odpowiedzialność społeczna, poszanowanie różnorodności, innowacyjność i oryginalność oraz ogólny wpływ na rozwiązywanie problemów społecznych.

Konkurs ma na celu nie tylko promowanie młodych talentów, ale również inspirowanie do dialogu i działania na rzecz ważnych zmian w społeczeństwie. Michał Dziedzic, redaktor prowadzący serwisu Vibez.pl, podkreśla, że konkurs jest okazją do pokazania potencjału generacji Z w kształtowaniu przyszłości Europy.

Warunki uczestnictwa

  • Konkurs skierowany jest do osób w wieku od 18 do 29 lat.
  • Zgłoszenia w języku angielskim przyjmowane są poprzez specjalną stronę konkursową, gdzie znajdziesz szczegółowy regulamin.
  • Możesz zgłosić do 5 projektów.
  • Konkurs jest przeznaczony dla mieszkańców Unii Europejskiej.
  • Ostateczny termin zgłoszeń to 30 czerwca 2024 roku, a rozstrzygnięcie konkursu zaplanowano na 30 lipca 2024 roku.
  • Najlepsze prace otrzymają nagrody pieniężne w wysokości od 2 do ponad 5 tysięcy euro! Przewidziano aż 13 nagród pieniężnych.

Konkurs to nie tylko świetna okazja do zdobycia funduszy na dalsze działania, ale również szansa na pokazanie swoich umiejętności na arenie międzynarodowej. Co więcej, uczestnictwo w nim to doskonała okazja do rozwijania swojego portfolio i zdobywania cennego doświadczenia.

Dla bardziej szczegółowych informacji o konkursie oraz zasadach odwiedź strony: My Impact, Wirtualna Polska, oraz VIBEZ.

Konkurs i projekt są dofinansowane przez Unię Europejską.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail