X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Instagram uruchamia chatboty AI – nowe narzędzie dla twórców

Meta poinformowała o testach AI Studio na Instagramie – narzędzia umożliwiającego twórcom zaprojektowanie chatbotów do komunikacji z fanami.

Instagram uruchamia chatboty AI – nowe narzędzie dla twórcówźródło: pixabay.com

reklama


Instagram właśnie uruchomił AI Studio, nowe narzędzie pozwalające influencerom na stworzenie wirtualnych wersji siebie za pomocą technologii AI. Funkcję obecnie testuje się w Stanach Zjednoczonych.

Chatboty na Instagramie

Nowe narzędzie umożliwi twórcom proste zaprogramowanie chatbotów, które mogą prowadzić rozmowy w ich imieniu. Na początku te chatboty będą dostępne głównie w sekcji wiadomości. Użytkownicy mogą zacząć z nich korzystać, klikając przycisk „Wiadomość” na profilu, gdzie znajdą informację, że prowadzą rozmowę z AI. Należy jednak pamiętać, że odpowiedzi generowane przez te chatboty mogą czasami być niedokładne lub nieodpowiednie.

Zuckerberg podkreślił, że obecnie chatboty znajdują się w fazie beta. Jednak dzięki opinii użytkowników i influencerów planuje się ich szybkie doskonalenie. Długofalowym celem jest umożliwienie każdemu twórcy zaprojektowania spersonalizowanej wersji swojego AI. Mają one odpowiadać na pytania obserwujących i prowadzić rozmowy zgodnie z osobowością oraz stylem komunikacji influencera. W przyszłości Meta chce również udostępnić te narzędzia małym firmom, co może całkowicie zmienić sposób, w jaki marki interaktywnie komunikują się ze swoimi klientami.

Plan Meta dla AI

Mark Zuckerberg zaznacza, że Meta ściśle współpracuje z twórcami nad opracowaniem narzędzi, które skutecznie odpowiadają na pytania obserwatorów oraz umożliwiają prowadzenie rozmów w sposób zarówno użyteczny, jak i zabawny. „Jesteśmy na wczesnym etapie tej technologii, a to jest pierwsza wersja beta tych systemów. Kontynuujemy prace nad ich rozwojem i planujemy wkrótce udostępnić je większej liczbie użytkowników,” dodaje.

Zuckerberg wspomina również, że Meta będzie kontynuować rozwój i integrację sztucznej inteligencji w różnych aspektach swojej platformy. Dotyczy to nie tylko chatbotów, ale także innych narzędzi i funkcji, które mogą ulepszyć sposób, w jaki ludzie komunikują się i dzielą treściami na Instagramie.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail