X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Jak przejść z konta firmowego na prywatne na Instagramie. Krok po kroku

Zmiana konta firmowego na prywatne na Instagramie to świetny sposób na ograniczenie dostępu do treści na profilu. Sprawdź, jak możesz to zrobić w kilku prostych krokach.

Jak przejść z konta firmowego na prywatne na Instagramie. Krok po krokuźródło: pexels.com

reklama


Zmiana z konta profesjonalnego na osobiste może być uzasadniona nie tylko potrzebą większej prywatności, ale także zmianą priorytetów użytkownika. Osoby, które przestają intensywnie promować swoją działalność lub chcą ograniczyć widoczność swoich treści, mogą znaleźć w koncie osobistym lepsze narzędzie do korzystania z Instagrama. Jak przełączyć konto profesjonalne na osobiste?

Rodzaje kont na Instagramie

Konta na Instagramie dzielą się na profile osobiste i konta profesjonalne. Te pierwsze są przeznaczone dla tych użytkowników portalu, którzy korzystają z niego w celach rozrywkowych, udostępniając zdjęcia i filmy znajomym oraz obserwując wybrane konta. Te drugie są skierowane do tych, którzy chcą wykorzystywać Instagram w celach biznesowych, tak aby wśród społeczności skupionej wokół portalu, promować własną markę oraz własne produkty lub usługi.

Konta osobiste oferują użytkownikom podstawowe opcje, takie jak publikowanie zdjęć i filmów, zapraszanie innych użytkowników do znajomych czy też polubianie i komentowanie postów. Konta profesjonalne mają do dyspozycji dodatkowe funkcje, w tym promowanie postów, śledzenie statystyk i integrowanie portalu z narzędziami marketingowymi. Możliwe jest także utworzenie sklepu na Instagramie. Oczywiście są to też konta publiczne, tak aby każdy użytkownik portalu mógł je znaleźć i zobaczyć ich zawartość.

Jak zmienić konto firmowe na prywatne – Instagram

Prowadzenie konta profesjonalnego na Instagramie niesie wiele korzyści. Jednak z czasem priorytety użytkowników mogą się zmienić. Dlatego też portal umożliwia przejście z konta profesjonalnego na konto osobiste i odwrotnie w dowolnym momencie. My przyjrzymy się dziś pierwszej z tych opcji. Jak przełączyć się z konta firmowego lub z konta twórcy na osobiste?

Po zalogowaniu się na swoje konto na Instagramie należy kliknąć swoje zdjęcie profilowe znajdujące się w prawym dolnym rogu ekranu. Następnie rozwiń menu znajdujące się w prawym górnym rogu ekranu. W tym miejscu wyszukaj opcję „Narzędzia biznesowe i kontrola” lub „Narzędzia i ustawienia dla twórców”. Jej dostępność zależy od tego, czy jest to konto firmowe, czy konto twórcy. Kolejny etap to wybór opcji „Przełącz typ konta” i dalej „Przełącz na konto osobiste”. Zatwierdź i gotowe!

źródło: materiały własne

Kiedy warto zmienić konto profesjonalne na osobiste?

Zmiana konta profesjonalnego, czyli firmowego lub profilu twórcy na osobiste to dobra decyzja, gdy niepotrzebne stają się wszystkie funkcje związane z promowaniem postów i śledzeniem statystyk. Warto wykonać ten krok również, jeśli chcesz ograniczyć dostęp do publikowanych przez siebie treści, zwiększając swoją prywatność. Ważne jest to, aby przemyśleć, jakie korzyści i funkcje są najistotniejsze w kontekście użytkowania Instagrama. Oczywiście zawsze można wrócić do prowadzenia konta profesjonalnego. Po takich zmianach znikną jednak wszystkie dane analityczne zebrane w poprzednim okresie prowadzenia konta firmowego lub konta twórcy. Konieczne będzie też ponowne skonfigurowanie narzędzi analitycznych i reklamowych.

Przejście z konta firmowego na prywatne na Instagramie jest prostym procesem. Pozwala użytkownikom na elastyczne dostosowanie swojego doświadczenia z platformą do zmieniających się potrzeb i preferencji. Niezależnie od wyboru typu konta, kluczowe jest świadome korzystanie z dostępnych funkcji oraz odpowiednie dostosowanie profilu do własnych celów i oczekiwań.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail