
reklama
LinkedIn to profesjonalna sieć społecznościowa, stworzona w celu budowania relacji zawodowych i rozwoju kariery. Platforma oferuje użytkownikom możliwość tworzenia i zarządzania swoim profilem zawodowym, który działa jak wirtualne CV, zawierając informacje takie jak doświadczenie zawodowe, umiejętności, wykształcenie i rekomendacje. Nie ma wątpliwości, że warto na niej być, ale czasem zdarzają się sytuacje, kiedy konieczne jest usunięcie konta. Jak usunąć kontro na LinkedIn?
LinkedIn – usuwanie konta
Usunięcie konta na LinkedIn nie jest trudne. Na początek zaloguj się na Twój profil na portalu. Po zalogowaniu kliknij na swoje zdjęcie profilowe w prawym górnym rogu ekranu, aby otworzyć menu. W menu wybierz opcję „Ustawienia i prywatność”, co przeniesie Cię do strony z ustawieniami konta. To właśnie na tej stronie należy znaleźć zakładkę „Preferencje konta” i wyszukać opcję „Zarządzanie kontem”. W tym miejscu znajduje się polecenie „Zamknij konto”.
Po wybraniu opcji zamknięcia konta LinkedIn prosi o podanie powodu, dla którego chcesz zlikwidować swój profil. Wybierz odpowiedni powód z listy i przejdź dalej.

źródło: materiały własne
Następnie portal prosi o potwierdzenie Twojej decyzji. W tym miejscu wprowadź swoje hasło do konta. Po kliknięciu opcji „zamknij konto” pojawi się komunikat: Twoje konto LinkedIn jest już zamknięte. Mimo iż nie masz już do niego dostępu, Twój profil publiczny zniknie z wyszukiwarek dopiero za kilka tygodni.
Czy można przywrócić konto na LinkedIn?
Zwróć uwagę, że portal informuje o zamknięciu, a nie usunięciu profilu. Oznacza to, że w przypadku zmiany decyzji można przywrócić zamknięte konto w ciągu 14 dni, o czym LinkedIn informuje użytkowników mailowo.

źródło: materiały własne
Konsekwencje usunięcia konta z LinkedIn
Usunięcie konta na LinkedIn wiąże się z utratą dostępu do sieci kontaktów, wiadomości oraz wszelkich danych związanych z profilem, takich jak rekomendacje czy potwierdzenia umiejętności. Z platformy znikną też wszystkie posty i komentarze. Obecność na LinkedIn może przynieść wiele korzyści, zwłaszcza jeśli chodzi o rozwój kariery i nawiązywanie kontaktów zawodowych. W dodatku budowanie wiarygodnego profilu użytkownika to długotrwały proces, dlatego decyzję o usunięciu konta z serwisu warto dobrze przemyśleć.
Hibernacja konta
Decyzja o usunięciu konta, po upłynięciu kilkunastu dni, które zostawia użytkownikom portal na zmianę decyzji, jest nieodwracalna. Po czasie może się okazać, że nie było to dobre posunięcie. Dlatego serwis daje użytkownikom alternatywę w postaci hibernacji konta. Hibernacja konta powoduje jego tymczasową dezaktywację. Dzięki temu profil nie jest widoczny dla użytkowników LinkedIn, ale nie zostaje usunięty i można go w dowolnym momencie przywrócić.
W przypadku zahibernowania konta wszystkie publikacje, komentarze, rekomendacje i potwierdzenia umiejętności udzielone innym zostaną zachowane, ale będą oznaczone jako „Członek LinkedIn”, podobnie będą podpisane rozmowy, w których użytkownik uczestniczył. Nazwa użytkownika powróci po reaktywacji konta, podobnie jak jego widoczność.
LinkedIn jest wartościowym narzędziem zarówno dla osób poszukujących pracy, jak i dla tych, którzy chcą rozwijać swoją karierę zawodową, budować markę osobistą lub nawiązywać relacje biznesowe. Zamiast zastanawiać się jak usunąć profil na LinkedIn, lepiej pomyśleć nad tym, jak czerpać jak najwięcej korzyści z obecności na portalu, a w razie chęci zrobienia sobie przerwy od niego, warto pamiętać o możliwości zahibernowania konta.
Reklama