X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

AgriTech Hub i technologie dla rolnictwa w 5. edycji MIT Enterprise Forum Poland

Wszystkie materiały w sekcji "Newsroom" to informacje prasowe publikowane przez firmy niezwiązane z socialpress.pl. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za prezentowane poniżej treści.

agritech

reklama

Na polskim rynku, z roku na rok zaobserwować można zwiększającą się liczbę startupów, co spowodowane jest ciągłym wzrostem zapotrzebowania na nowoczesne i unikalne rozwiązania technologiczne w wielu branżach. Na wczesnym etapie rozwoju, większość z nich napotyka przeszkody w osiągnięciu sukcesu, które związane są z brakiem wystarczających środków i doświadczenia na rynku. Program MIT Enterprise Forum Poland jest dla młodych firm szansą nie tylko na zdobycie wiedzy z zakresu prowadzenia biznesu, ale także pozyskanie zaplecza finansowego, dzięki wsparciu i zasobom polskich oraz zagranicznych przedsiębiorstw.

W 5. edycji MIT Enterprise Forum Poland, po raz drugi pojawi się ścieżka Agri-tech, dedykowana startupom rozwijającym technologie dla sektora rolno-spożywczego, którą wspierać będzie AgriTech Hub. Celem funduszu jest pomoc młodym, innowacyjnym projektom z obszaru automatyzacji rolnictwa, weterynarii, rolnictwa precyzyjnego i wertykalnego, środków ochrony roślin oraz przetwórstwa żywności, poprzez udostępnienie im finansowania, a także wsparcie biznesowe.

Pojawienie się po raz kolejny ścieżki Agri-tech pokazuje, że dynamicznie rozwijająca się branża rolno-spożywcza potrzebuje innowacyjnych rozwiązań, które usprawnią produkcję rolną w Polsce. Współpraca z funduszem AgriTech Hub pozwoli na rozwój młodych, polskich startupów tworzących nowoczesne i unikalne rozwiązania technologiczne dla tego sektora. Biorący udział w programie otrzymają od funduszu AgriTech Hub kompleksowe wsparcie przez cały okres trwania akceleracji.

W ramach 5. edycji programu, akcelerację przejdzie 25 startupów technologicznych, które przez 3 miesiące, we współpracy z polskimi oraz zagranicznymi mentorami i ekspertami będą pracowały nad modelami biznesowymi swoich projektów. Nowością w programie MIT jest ścieżka InsurTech dedykowana startupom rozwijającym technologie, które mogą znaleźć zastosowanie w sektorze ubezpieczeń. Ponadto, pojawią się: ścieżka Industry 4.0 dla startupów technologicznych z Dolnego Śląska, ścieżka Zdrowie i Agri-tech oraz ogólna. Po raz kolejny również, MIT Enterprise Forum Poland zostanie rozszerzony o międzynarodowy konkurs CVC Young Innovator Awards, którego zwycięzca otrzyma nagrodę w wysokości 100 tys. zł.

Startupy mogą aplikować do 5. edycji akceleracji MIT Enterprise Forum Poland za pośrednictwem strony internetowej www.mitefpoland.org do 10 lipca 2018 roku.

 

AgriTech Hub jest pomostem między światem nauki a biznesu, dlatego od początku swej działalności stawia na ścisłą współpracę ze środowiskiem naukowym. Jako jeden z dwóch funduszy venture capital w Polsce współpracuje, w zakresie ewaluacji i promocji projektów, z MIT Enterprise Forum Poland  – polskim oddziałem ogólnoświatowej sieci MIT Enterprise Forum (MITEF), zrzeszonej pod egidą Massachusetts Institute of Technology. Funduszem zarządza doświadczony zespół ekspertów, który dotychczas aktywnie działał przede wszystkim w obszarze nowych technologii i ICT, m.in. w funduszu venture capital – KnowledgeHub, który dedykowany jest innowacyjnym rozwiązaniom ICT i skupia w swoim portfelu 23 spółki. Więcej informacji nt. Funduszu AgriTech Hub na www.agritechhub.com