X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Akademia Smaku bierze na warsztat pieczywo!

Wszystkie materiały w sekcji "Newsroom" to informacje prasowe publikowane przez firmy niezwiązane z socialpress.pl. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za prezentowane poniżej treści.

Akademia Smaku

reklama

Projekt, który wystartował w styczniu, cieszy się ogromną popularnością wśród kulinarnych adeptów, umożliwiając im szkolenie pod okiem cenionych ekspertów. W serwisie www.akademiasmaku.pl zarejestrowało się już kilka tysięcy użytkowników, którzy nie tylko uczą się, ale także dzielą się swoimi przepisami i poradami tworząc kulinarną społeczność.

Nowatorskim uzupełnieniem tegorocznej edycji Akademii Smaku jest miniserial telewizyjny, emitowany na antenie TVP2. Utrzymana w zabawnej konwencji produkcja przedstawia perypetie pary sąsiadów – Zosi i Tomka, w których role wcielają się Katarzyna Glinka i Tomasz Jakubiak.

http://akademiasmaku.pl/serial

Od Adepta do Chefa

Adepci Akademii Smaku wciąż zdobywają kolejne punkty i wspinają się po ścieżce kulinarnego rozwoju, tak by móc uzyskać certyfikat i tytuł Chefa Akademii Smaku. Akademia podzielona jest na 10 tematycznych sesji, które rozpoczynają się od video warsztatu, a kończą spotkaniem w Centrum Domowych Inspiracji, kiedy to dwudziestu zwycięzców konkursu na najlepszy przepis, gotuje wspólnie pod okiem Tomasza Jakubiaka oraz jednego z blogerów – Piotra Ogińskiego (znanego z show „Hell’s Kitchen”, autora vloga „Kocham Gotować”) lub Tomasza Lacha (autora Zajadam.pl).

Lekcja 1, Temat: Pieczywo

Podczas pierwszego spotkania akademickiego, na którym nie mogło zabraknąć szefa kuchni, Tomasza Jakubiaka, a także aktorki Katarzyny Glinki oraz blogera Tomasza Lacha (zajadam.pl), na uczestników wydarzenia czekał prawdziwy test… smaku. Dwudziestu miłośników pieczywa miało szansę sprawdzić swoje umiejętności pod okiem Kolegium Redakcyjnego, a także zaczerpnąć od nich inspiracji oraz podzielić się swoimi sprawdzonymi przepisami dotyczącymi różnych rodzajów pieczywa i słodkich wypieków. Na warsztacie m.in. pszenno-żytni chleb z suszonymi pomidorami i tymiankiem, australijski chleb śniadaniowy, kakaowy chleb z suszonymi wiśniami i rodzynkami, a do tego pasta z pieczonego bakłażana z pestkami granatu, polskie pesto pietruszkowe czy pasta z pieczonego kalafiora.

www.akademiasmaku.pl.

Partnerami projektu jest Mlekovita oraz Kropla Beskidu.

Za pomysł, opracowanie strategii projektu, jego nadzór kreatywny oraz kompleksową obsługę odpowiada agencja INSIGNIA. Za opracowanie scenariuszy i produkcję serialu telewizyjnego odpowiada OMD i TVP.