X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Bank Zachodni WBK podczas Akademii Duckie Deck nauczy dzieci finansów

Wszystkie materiały w sekcji "Newsroom" to informacje prasowe publikowane przez firmy niezwiązane z socialpress.pl. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za prezentowane poniżej treści.

Bank Zachodni WBK podczas Akademii Duckie Deck nauczy dzieci finansów

reklama

„Finansowa rozgrywka dla bystrzaków” to nowa propozycja dla wszystkich zainteresowanych tematem edukacji finansowej dzieci. Podczas Akademii Duckie Deck najmłodsi poprzez grę zostaną wprowadzeni w skomplikowany świat finansów i pieniędzy. Formuła wciągającej rozgrywki pozwoli na przekazanie niezbędnej wiedzy o pieniądzach w sposób interesujący i zrozumiały, a przede wszystkim ciekawy i angażujący.

Pierwsze warsztaty odbędą się w weekend, 2-3 września podczas Akademi Duckie Deck w Warszawie. Największe w Polsce cykliczne wydarzenie dla dzieci i rodziców zawita wówczas do największego w Polsce i jednego z największych w Europie centrów nauki – Kopernika. W kolejnym miesiącu warsztaty odbędą się w Poznaniu (14-15 października) i Wrocławiu (28-29 października). Udział w bezpłatnych warsztatach wymaga wcześniejszej rejestracji, a liczba miejsc jest ograniczona: www.akademia.duckiedeck.com.

Jak wynika z badań [1], 88% Polaków uważa, że istotne jest edukowanie dzieci w zakresie finansów. Niestety, zaledwie 1/3 z nas robi to świadomie. Dlatego z końcem 2016 roku uruchomiliśmy portal edukacyjny Finansiaki.pl. Naszym celem jest ułatwienie rodzicom i nauczycielom wprowadzania dzieci w świat pieniędzy i przedsiębiorczości. Dziś po raz kolejny wychodzimy poza Internet i rodzicom proponujemy warsztaty, które pomogą przekazać młodemu pokoleniu wiedzę o finansach i przedsiębiorczości – mówi Katarzyna Teter, Menedżer ds. Społecznej Odpowiedzialności Biznesu w Banku Zachodnim WBK.

Scenariusz zajęć przygotowany dla dzieci w grupach wiekowych 5-7 oraz 8-10 lat przewiduje szereg aktywności związanych z zarabianiem, inwestowaniem i wydawaniem pieniędzy.

Co to są pieniądze i jaka jest ich wartość? Jak umiejętnie nimi zarządzać, na co wydawać i kiedy oszczędzać? Na te wszystkie bardzo poważne pytania odpowiemy świetną zabawą. Podczas warsztatów dzieci zaprosimy do wielkoformatowej, planszowej gry, w której krok po kroku, pole po polu wprowadzimy je w fascynujący świat finansów – mówi Ula Młodnicka – Kornaś, psycholog, jeden z pomysłodawców Akademii Duckie Deck.

[1] Badanie „Pokolenia o finansach”, zrealizowane przez 4P Research Mix na zlecenie Banku Zachodniego WBK. Badanie przeprowadzono na grupie 1028 Polaków w wieku 16-70 lat, metodą wywiadów internetowych na panelu (CAWI), październik 2016 roku.